Barbara Dallosová Kultúra

Historické centrum ako ho nepoznáme: Mesto v noci zažije úchvatnú svetelnú šou

V noci sa v centre historického mestečka budú diať veci. Svetelné a technologické inštalácie a audiovizuálne show mu dodajú špeciálne čaro.

Ilustračný obrázok k článku Historické centrum ako ho nepoznáme: Mesto v noci zažije úchvatnú svetelnú šou
Zdroj: TASR

Historické centrum Banskej Štiavnice sa v sobotu (18.6.) v noci zmení na rozžiarené mesto svetla, a to vďaka multimediálnemu festivalu svetla Illumination – Banská Štiavnica.

Umenie aj charita

Podľa hlavného koordinátora festivalu Matúša Kaníka bude festival pozostávať z kombinácie videomappingov, umeleckých svetelných a technologických inštalácií, audiovizuálnych show a výstav umeleckých diel, ktoré budú rozmiestnené v historickom centre mesta. Festival tak vytvorí platformu na prezentáciu posledných prác talentovaných a mladých umelcov.

V rámci festivalu bude prebiehať charitatívna zbierka občianskeho združenia Svetielko Nádeje za účelom finančnej pomoci pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Prísť môže každý

Podujatie sa koná pod záštitou mesta Banská Štiavnica, jeho koordinátormi sú občianske združenia 4:Tune, Trakt a Stredná priemyselná škola Samuela Mikovíniho. Festival sa uskutoční v čase od 21:30 do 01:00 hod. v uliciach historického centra Banskej Štiavnice. Vstup nie je nijako limitovaný ani spoplatnený.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM