Barbara Dallosová Správy

Fotoreportáž, volebný deň vo fitku: Títo Žiarčania v tom majú jasno

Marcové voľby odštartovali a aj Žiarčania sa vydávajú k urnám, aby rozhodli o chode našej krajiny v najbližších rokoch. My sme zašli do jedného zo žiarskych fitness centier. Ľudia sa tu starajú o svoju telesnú kondíciu, hlavou im ale bežia aj myšlienky na volebný deň...

Ilustračný obrázok k článku Fotoreportáž, volebný deň vo fitku: Títo Žiarčania v tom majú jasno
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Slovensko žije parlamentnými voľbami, obyvatelia nášho mesta ale vedú aj svoj každodenný život. Niektorí z nich sa v sobotné ráno vybrali urobiť niečo pre svoje zdravie do fitness centra. Kým si Žiarčania dávali do tela, my sme sa pýtali, či sa chystajú aj k urnám, alebo už svoj hlas aj odovzdali.

K urne hneď po šichte

Pracovník fitness centra Michal Mackovič (23), ktorý nás privítal hneď pri vchode, vraj po práci zamieri rovno do volebnej miestnosti. ,,Dnes sa ešte len chystám voliť. Určite chcem ísť. Dlho som si vyberal medzi dvomi stranami a definitívne som sa rozhodol až včera," vysvetľuje Michal.

Medzi tými, ktorí sa rozhodli vo volebný deň rozpumpovať svoj krvný obeh vo fitku, patrí aj Žiarčanka Dominika Švehlíková (20). Prvovolička nad tým, či ísť alebo neísť, ani nezaváhala.

,,Voliť idem hneď teraz po cvičení. Nad tým, koho, som sa rozhodovala dlho, ale už som rozhodnutá. Považujem to za dôležité, zaujíma ma, čo sa deje v našom štáte. Sledovala som médiá, zaujímala som sa, aj na základe toho som si vytvorila názor," hovorí mladá Žiarčanka.

Rozhodnutie padne až nad hlasovacím lístkom

Niektorí voliči vkročia do volebnej miestnosti s pevným presvedčením, iní váhajú do poslednej chvíle. Zacvičiť si prišiel i Juraj (44), ktorý vraj voliť určite pôjde, tým koho, si ale ešte istý nie je. ,,Áno, chystám sa dnes voliť, ale ešte stále zvažujem medzi dvomi stranami, ešte to nie je definitívne," zamýšľa sa nahlas Juraj a dodáva, že je pravidelným voličom a rozhodovanie o chode krajiny nikdy nevynecháva.

Odvolené už pred cvičením

Volebné miestnosti sa otvorili o siedmej ráno, kto teda nemá nad čím otáľať, stihne si splniť občiansku povinnosť ešte pred prácou či sobotným relaxom. Tak to urobila aj Jana Sádovská (28).

,,Voliť som už bola, stihla som to ráno pred cvičením. Bola som aj v predchádzajúcich voľbách, vždy chodím. Sledovala som čo sa deje, ovplyvnilo ma aj to, čo som videla v médiách. Televízne diskusie som nestihla, ale na internete som sledovala dianie," vysvetľuje Jana.

Ako hovorí Žiarčanka Diana (27), o politické dianie sa zaujíma len zbežne. K volebnej urne ju to dnes ale možno zaveje: ,,Ešte neviem, asi pôjdem, lebo to mám aj tak cestou domov, ale nie som stále úplne rozhodnutá koho. Aj keď mám nejaké tipy. Naposledy som nebola, lebo som bola mimo Slovenska."

FOTO z fitka: Žiarčania na sebe makajú aj počas volebného dňa
6
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM