Erik Bojničan Iné športy

Fantastický úspech žiarskeho športu: Mladé karatistky prvýkrát na Majstrovstvách Európy! FOTO

Skvelá správa pre šport v našom meste. Nina Jelžová a Dominika Veisová z Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom sa prebojovali na Majstrovstvá Európy! Prečítajte si o ich úspechu.

Ilustračný obrázok k článku Fantastický úspech žiarskeho športu: Mladé karatistky prvýkrát na Majstrovstvách Európy! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Poslednou možnosťou zabojovať o miestenky na Juniorské Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať 5. – 7. februára na Cypre v meste Limassol, bol turnaj Grand Prix Croatia, ktorý sa konal v chorvátskom meste Samobor 16. – 17. januára 2016.

Konkurencia bola veľká

Z Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom sa do užšieho výberu reprezentácie Slovenskej republiky na predchádzajúcich súťažiach prebojovali Nina Jelžová a Dominika Veisová. Keďže išlo posledný veľký medzinárodný turnaj pred Majstrovstvami Európy, na turnaji sa stretlo 1 648 štartujúcimi z 23 štátov /Chorvátsko, Rakúsko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Bulharsko, Holandsko, Egypt, Nemecko, Maďarsko, Irán, Israel, Taliansko, Litva, Luxembursko, Macedónsko, Čierna Hora, Dánsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Švajčiarsko, Anglicko/.

Ťažká úloha mladých Žiarčaniek

Nina Jelžová nastúpila v kategórii kadetiek /14–15 rokov/ nad 54 kg. V konkurencii 45 pretekárok sa jej darilo, keď cestou do finále vyradila Srbku, tri Talianky a Bosnianku. Vo finále na ňu čakala domáca prertekárka. V časovom limite sa ani jednej nepodarilo zabodovať a tak sa rozhodovalo na aktivitu, kde sa nakoniec z víťazstva tešila Chorvátka. Druhé miesto však Nine otvorilo štart na Majstrovstvá Európy, ktoré budú pre ňu najväčším podujatím v jej pretekárskej kariére.

Dominika Vesová v kategórii junioriek /16–17 rokov/ do 48 kg vyhrala v prvom kole nad Taliankou, no v druhom kole po vyrovnanom súboji plnom zvratov postupovala ďalej naša súperka z Bosny a Hercegoviny. Získané body z predchádzajúcich turnajov však Dominike pomohli k štartu na Majstrovstvá Európy. Po novebrovej účasti na Majstrovstvách sveta v Malajzii je to pre Dominiku druhé najväčšie podujatie v jej športovej kariére.

Prvý krát v histórii

Je to prvý raz v histórii žiarskeho karate, keď sa na vrcholné podujatie, ako sú Majstrovstvá Európy, prebojovali až dve naše pretekárky. Dievčatám budeme držať palce, aby sa im aj naďalej darilo a aby vzorne reprezentovali naše mesto i Slovenskú republiku.

Toto všetko by nebolo možné bez podpory mesta Žiar nad Hronom, MŠK Žiar nad Hronom, ZŠ na Jilemnického ulici, Súkromnej strednej odbornej školy technickej a v neposlednej rade našich sponzorov, ktorí nám vytvárajú podmienky na výchovu pretekárov, ktorí ukazujú svoje vysoké kvality nielen na Slovensku ale i v zahraničí.

Zdroj / Foto: Ľubomír Striežovský, Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

Skvelý úspech karatistiek zo Žiaru
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM