Barbara Dallosová Správy

Do žiarskych ulíc pribudnú nové moderné kamery: Pozrite, kde všade na nás mesto po novom dovidí!

Momentálne stráži ulice nášho mesta 12 vonkajších analógových kamier. V najbližšej dobe by sa mali osadiť ďalšie. Vieme, na ktoré ulice budú nové digitálne kamery dozerať.

Ilustračný obrázok k článku Do žiarskych ulíc pribudnú nové moderné kamery: Pozrite, kde všade na nás mesto po novom dovidí!
Zdroj: TASR

V Žiari nad Hronom chcú tento rok rozšíriť monitorovací systém o ďalších šesť kamier. Tie by mali byť napojené na už existujúci systém, pričom prostriedky na ich kúpu chce mesto získať z ministerstva vnútra.

,,Projekt nepočíta so vznikom nových pracovných miest, pretože to budú obsluhovať tí istí pracovníci, ktorí obsluhujú monitorovací systém aj v súčasnosti," vysvetlil Ján Vinarčík zo žiarskeho mestského úradu. Obsluha bude totiž zabezpečená zriadenou chránenou dielňou s pracovníkmi so zníženou pracovnou schopnosťou.

V súčasnom systéme sa nachádza 12 vonkajších analógových kamier. Nové kamery by mali byť otočné a digitálne. Ako uvádza mesto, prepojenie kamier bude dosiahnuté aj novou autonómnou bezdrôtovou sieťou v nelicencovanom pásme, ktoré bude zapojené do existujúcej optickej siete mesta.

Kamery by mali byť situované na budove I. základnej školy, budove materskej školy na Ulici A. Kmeťa, na stĺpe za budovou Pohronského osvetového strediska, na rohu budovy „Kocky“, na rohu budovy Ubyfo a šiesta by mala byť náhradou starej analógovej kamery umiestnenej na betónovom stĺpe pri záhradníctve Liana.

Celkové náklady projektu sú vo výške približne 22.400 eur, požadovaná výška dotácie je 17.760 eur.

Kamery by mohli pribudnúť aj v blízkosti vchodov obytných domov. Prvým krok ale musia urobiť bytové spoločenstvá. Čítajte TU.

Čítajte tiež:

Točili sa milióny: Plnenie rozpočtu ukázalo, koľko radnica minula a koľko zarobila za minulý rok

Žiarske cesty a chodníky pod lupou: Pozrite, koľko do nich mesto vrážalo rok po roku!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM