Barbara Dallosová Rôzne

Do ulíc spolu vyrazia dôchodcovia i gymnazisti: Mesto sa chystá na stretnutie generácií

Vzájomne spoznať a zabaviť sa umožní mladým aj starším nevšedné podujatie s názvom Stretnutie generácií. Rôzne ročníky narodenia budú mať pred sebou nabitý deň...

Ilustračný obrázok k článku Do ulíc spolu vyrazia dôchodcovia i gymnazisti: Mesto sa chystá na stretnutie generácií
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

7. ročník Stretnutia generácií pripravuje Slovenské banské múzeum. Podujatie sa uskutoční 12. novembra v priestoroch Starého zámku v Banskej Štiavnici.

,,Podujatie organizuje oddelenie histórie Slovenského banského múzea od roku 2009 a koná sa v najreprezen­tatívnejších priestoroch Starého zámku – v tzv. Rytierskej sále," informovala Petra Páchniková z múzea. Stretnutie generácií je akciou starých a mladých, seniorov a juniorov, členov Spolku slovenských žien – Živena, klubov dôchodcov v Banskej Štiavnici a Štefultove, klientov Domova Márie a študentov Gymnázia Andreja Kmeťa a Strednej odbornej školy služieb a lesníctva.

Podujatie sa začne o 9:00 hod. na Námestí Sv. Trojice. Účastníci sa presunú na výstavu GWERK 120, ktorá je inštalovaná v priestoroch Galérie Jozefa Kollára a je venovaná oslavám 120. výročia narodenia E. Gwerka. ,,Po jej prehliadke prejdú do Rytierskej sály v Starom zámku, kde v rámci kultúrneho programu žiaci Gymnázia Andreja Kmeťa, Základnej školy Jozefa Horáka, deti z Materskej školy 1. mája, ako aj seniori vystúpia s kultúrnym programom, ktorý je určený na vzájomné spoznávanie a zabavenie sa," dodala Páchniková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM