Barbara Dallosová Kultúra

Čo sa u nás chystá? Prehľad zaujímavých podujatí, ktoré odporúčame Žiarčanom zažiť

Vyraziť si po práci von na zaujímavú akciu je jeden z najlepších spôsobov ako zresetovať hlavu. Prinášame vám preto prehľad podujatí, ktoré vám odporúčame v Žiari a okolí tento týždeň zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Čo sa u nás chystá? Prehľad zaujímavých podujatí, ktoré odporúčame Žiarčanom zažiť
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Donskí kozáci

utorok, 18:00 hod., MsKC U Shakespeara, Žiar nad Hronom
S bajanom, gitarou, perkusiami, nezameniteľnými vokálmi a autentickými piesňami počas svojich vystúpení roztancovali ľudí na európskych festivaloch. Kozáckymi dumkami zaslzili očí, špecifickým ruským humorom pobavili, ale hlavne vniesli pozitívnu energiu a radosť. A presne tak tomu bude aj pri ich návšteve Žiaru nad Hronom.

Impro šou ZH

piatok, 18:00 hod., Výstavná sála MsKC, Žiar nad Hronom
Skvelé improvizácie mladých žiarskych talentovaných umelcov. Účasťou podporíte a zároveň motivujete miestnych mladých umelcov, ktorí vždy veľmi zručne a zábavne v krátkom časovom úseku pripravia svoje vystúpenie. Pravidelné podujatie ponúka účastníkom kultúrny aj umelecký zážitok.

10. TOK SLOV: Latinák a Martausová

piatok, 19:00 hod., Kongresová sála Hotela Luna, Žiar nad Hronom
Jubilejné, 10. vydanie obľúbenej talkshow populárneho pesničkára, organizátora a producenta Janka Kulicha s exkluzívnymi hosťami … Najpopulárnejší slovenský herec a zábavač, hviezda filmov, seriálov aj reklám a človek s najokatejším pohľadom Lukáš Latinák a éterická kráska, ktorá si podmanila celé Slovensko srdiečkom v piesňach, ktoré píše len tak na počkanie hoci na obaly z bagiet Sima Martausová. O podujatí sme písali TU.

XXV. Pohár primátora

sobota, 10:00 hod., Hlavná sála MsKC, Žiar nad Hronom
Tanečno-športový klub Stella a MsKC Žiar nad Hronom pozývajú na medzinárodnú súťaž v tanečnom športe XXV. Pohár primátora Mesta Žiar nad Hronom.

Benefičný galavečer

piatok, 17:00 hod., MsKS Kremnica
Mestské kultúrne stredisko v Kremnici pozýva na Benefičný galavečer spojený s módnou prehliadkou špoločenských šiat v spoluorganizácii OZ Slnko ľadom, dobrovoľníkov na ochranu zvierať, mesta Kremnica a ZUŠ J.L.Bellu v Kremnici. Vstupné je dobrovoľné a výťažok z podujatia bude venovaný na podporu opustených a týraných zvierat.

Koncert: Xavier Baumaxa

piatok, 20:00 hod., Kino Akropola, Kremnica
Xavier Baumaxa svoje piesne skladá spravidla pri rôznych rytmických činnostiach ako je sekanie dreva, odburiňovanie krovinorezom, chôdza v teréne, zatĺkanie klincov, natieranie plotu či kopanie ilegálnych trativodov… Nenechajte si ujsť jedinečný koncert svojského muzikanta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM