Barbara Dallosová Rôzne Správy

CNN o Banskej Štiavnici: Je v TOP 15 najromantickejších miest v strednej Európe

Známa spravodajská televízia CNN sa na svojej webovej stránke sústredila na najromantickejšie mestá v Strednej Európe. Čo napísala o Štiavnici?

Ilustračný obrázok k článku CNN o Banskej Štiavnici: Je v TOP 15 najromantickejších miest v strednej Európe
10
Galéria
Zdroj: TASR

Cestovateľská podstránka amerického spravodajského portálu CNN pravidelne prináša tipy na zaujímavé cestovateľské lokality z celého sveta. Tentokrát sa zamerala na najromantickejšie mestá v Strednej Európe, medzi ktoré významovo zaradila aj naše mesto.

,,Toto stredoslovenské mestečko obklopené zelenými kopcami je zapísané na zozname chránených pamiatok UNESCO. Banská Štiavnica má banícku históriu, v súčasnosti je destináciou lákajúcou turistov do historického centra," píše portál.

Autor tiež cestovateľom odporúča navštíviť tajchy, ktoré kedysi slúžili ako banské vodné nádrže a dnes sú obľúbeným miestom na rekreáciu. K tipom na zážitky v Banskej Štiavnici pridal portál aj návštevu Banského múzea v prírode. Autor si tiež pochvaľoval kávu v kaviarni v historickom centre.

Ďalším slovenským romantickým mestom Strednej Európy je Trenčín. Jeho čaro vyzdvihuje autor podobne ako pri Banskej Štiavnici.

Banská Štiavnica a Trenčín sa tak zaradili medzi 15 miest, ktoré portál odporúča navštíviť. Okrem nich sa medzi tipmi Američanov ešte ocitli Český Krumlov, Sopot, Kutná Hora, Szentendre, Krynica-Zdrój, Mikulov, Kazimierz Dolny, Tokaj, Mariánské Lázně, Eger, Telč, Sandomierz a Balatonfüred.

Pozrite si pôsobivé jarné zábery z Banskej Štiavnice v priloženom videu, a tiež fotky so slnkom zaliateho letného dňa v našej galérii. Žeby ste tento rok dovolenkovali na Slovensku? :)

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM