Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C a I. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku Čítajte ako prví: KOMPLETNÝ PREHĽAD futbalových výsledkov v regóne + tabuľky!

II. LIGA ZÁPAD

21. kolo – 22. 3. 2015 o 15:00 h.:

Pohronie A – Skalica 2:1 (1:0)
Góly: P. Orolín, L. Garaj – P. Majerník

Do Dolnej Ždane pricestoval sebavedomý súper, ktorý chcel uspieť a potvrdiť tak oprávnenosť najlepšieho mužstva II. ligy Západ. V ceste im ale stálo odhodlané mužstvo, ktoré malo poslednú šancu zabojovať o prvú šestku. Pohrončania bojovali do poslednej minúty a vybojovali cenné víťazstvo 2:1.

Zápas začali domáci tlakom, výsledkom ktorého bol gól P. Orolína, ktorý prepálil A. Fišana spoza šestnástky. Následne mali hostia dve 100-percentné šance, v 14. minúte z voleja na päťke netrafil M. Jakubek a v 17. minúte váhal so zakončením Ľ. Ulrich a jeho strelu stihol zblokovať M. Jarabica. V 26. minúte chytil loptu za šestnástkou A. Fišan a bol vylúčený, ale v 34. minúte rozhodca vylúčil aj domáceho M. Jarabicu a nariadil pokutový kop, ktorý však F. Plach R. Čavojskému chytil. Tento moment sa ukázal ako zlomový. Neskôr ešte z protiútoku ušiel L. Garaj, ale neprihral presne P. Orolínovi.

V druhom polčase začali obe mužstvá opatrne, v 57. minúte unikal P. Orolín a zachraňujúci R. Čavojský dostal len žltú kartu. Neskôr však center J. Sekereša premenil z voleja L. Garaj a domáci viedli 2:0. V 81. minúte unikol R. Paraj, ktorý však zle nacentroval a z protiútoku vychytal F. Plach L. Huttu. Hostia nakoniec znížili z priameho kopu v 85. minúte zásluhou P. Majerníka, keď F. Plach na loptu nedočiahol. Nečakané víťazstvo však Pohrončania už udržali a pripísali si do tabuľky veľmi dôležité tri body.

V sobotu cestujú Pohrončania do Nového Mesta nad Váhom a o hodinu a pol po nich hrá Senec v Nitre, kde sa rozhodne, komu zostane v rukách Čierny Peter. Pohrončania majú horšie vzájomné zápasy, ale šanca na prvú šestku je stále veľká.

12 Nové Mesto n. Váh. 21 2 4 15 11:37 10

Ďalšie výsledky: Senec – Dubnica n. Váh. (2:0), Šaľa – Nitra (0:1), Šamorín – Nové Mesto n. Váh. (1:1), Trnava B – Sereď (1:3), Bratislava B – Žilina B (odložený na neurčito)

III. LIGA

16. kolo – 22. 3. 2015 o 15:00 h.:

Pohronie B – Lučenec 1:1 (0:1)
Góly: T. Macejko – P. Rutkaj

Úvodný zápas jarnej časti nevyšiel domácim podľa predstáv. Mladé neskúsené mužstvo sa nevedelo vysporiadať s nerovným a hrboľatým terénom. Viazla kombinácia aj presnosť. Svoje zohralo aj vylúčenie M. Bodora v 38. minúte. Následne z priameho voľného kopu loptu neudržal domáci brankár T. Lehocký a P. Rutkaj pohodlne dorazil – 0:1. Tréner domácich preskupil rady, hráči sa zomkli a začali príkladne bojovať. Odmenou za to im bol vyrovnávajúci gól v 88. minúte, ktorého autorom bol T. Macejko po rohovom kope M. Križana – 1:1. V 2. polčase zaujal ešte prienik M. Križana a jeho strela tesne vedľa a tiež strela R. Henžela, ktorú s námahou vyrazil na roh pozorný brankár hostí E. Beník. V nadstavenom čase ešte unikol po pravej strane A. Širáň, chýbali mu však sily na dôrazné zakončenie. Hostia hrozili hlavne brejkami do otvorenej obrany, keď domáci hrali vabank, udržal ich však výborne hrajúci M. Gajdoš za podpory T. Macejka. Hostia ešte v 83. minúte nepremenili penaltu, ktorú zahodil E. Lavrík. Aj preto sa zrodila zaslúžená remíza.

Nová Baňa – Krásno nad Kysucou 4:1 (2:0)
Góly: M. Kminiak 2× (raz 11 m), E. Jenes (11 m), R. Horniak – M. Kubala

Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim a už v 1. minúte zahodili dobrú šancu. Do 18. minúty sa hralo viac-menej v strede ihriska, ale potom E. Jenes vysunul M. Kminiaka a ten otvoril skóre zápasu. V 30. minúte M. Kminiak opäť dokázal hosťom ujsť, v šestnástke bol faulovaný, za čo V. Vaštík videl červenú kartu a E. Jenes premenil nariadenú penaltu. Domáci si do konca polčasu ešte vytvorili 2 sľubné šance, ale tretí gól nepridali. Hneď v úvode 2. polčasu bol aktívny M. Kminiak opäť faulovaný v pokutovom území, ale tentokrát E. Jenes penaltu nepremenil. Neskôr peknou ďalekonosnou strelou znížil na 2:1 M. Kubala. Nová Baňa však odpovedala rovnako pekným gólom, keď sa z diaľky nenechal zahanbiť R. Horniak. V závere bol opäť v šestnástke hostí faulovaný neudržateľný M. Kminiak, červenú kartu uvidel aj M. Timek a sám faulovaný M. Kminiak z penalty uzavrel skóre zápasu na konečných 4:1.

Žarnovica – Martin 0:2 (0:2)
Góly: L. Švikruha, A. Romančík (11 m)

Hostia potvrdili úlohu favorita a zápas rozhodli už v prvom polčase. V 12. minúte poslal hostí do vedenia L. Švikruha a v 18. minúte po faule R. Černáka zvýšil z penalty na 0:2 kapitán hostí A. Romančík. Domáci sa dostávali do šancí len sporadicky a zrejme preto nedokázali skórovať ani raz. V druhom polčase hostia zahodili ešte niekoľko šancí a za domácich v najväčšej šanci zlyhal V. Bobor, keď v 70. minúte netrafil bránu. Martin tak v Žarnovici uspel v pomere 0:2.

16 Brusno (odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Makov (3:1), Čadca – L. Hrádok (1:2), Námestovo – Kremnička (1:1), Bytča – Kalinovo (1:1), Teplička n. Váh. – voľno

V. LIGA SKUPINA C

14. kolo – 22. 3. 2015 o 15:00 h.:

Badín B – Štiavnické Bane 2:4 (1:2)
Góly: M. Jobko, D. Schmidtmayer – P. Michalek 2×, J. Caban, M. Penksa

Hostia začali dobre a už v 17. minúte po góloch P. Michaleka a J. Cabana viedli o 2 góly. Domácim sa v 20. minúte podarilo znížiť, keď sa presadil M. Jobko. Zvyšok prvého polčasu bol vyrovnaný a ďalšie góly už nepadli. Prvá polovica druhého polčasu opäť vyšla lepšie hosťom, ktorí pridali ďalšie 2 góly a vytvorili si tak pohodlný náskok. V 81. minúte D. Schmidtmayer už iba upravil skóre zápasu na konečných 2:4.

Šalková – Repište 1:1 (0:0)
Góly: M. Zimnikoval – E. Kmeť

Voznica – Medzibrod 2:3 (1:0)
Góly: J. Arvaj, Ľ. Laurov (11 m) – T. Klinec 2×, M. Gregor

Vo Voznici sa hral zápas dobrej úrovne. V prvom polčase domáci využili chybu v obrane hostí a J. Arvaj strelil úvodný gól. V druhom polčase sa však prejavila kvalita hostí a Medzibrod 3 gólmi otočil zápas vo svoj prospech. Potom sa však hostia uspokojili, čo Voznica využila a Ľ. Laurov z penalty náskok hostí znížil. V závere mohli domáci aj vyrovnať, ale M. Blaho trafil iba spojnicu.

14 VOZNICA 14 2 1 11 19:40 7

Ďalšie výsledky: Priechod – Hrochoť (0:0), S. Ľupča – Pliešovce (1:2), Č. Balog – Sásová (3:2), Bacúch – Lieskovec (výkop o 18:00 hod.)

I. TRIEDA

Banská Štiavnica – Slaská 0:3 (0:1)
Góly: P. Gordulič, L. Blaho, T. Silný (11 m)

Janova Lehota – Veľká Lehota 1:2 (0:1)
Góly: D. Karásek (za domácich)

Lovča – Tekovská Breznica 3:0 (2:0)
Góly: M. Páleník, M. Kukučka, M. Rapčan

Lovča sa postarala o prvú prehru Tekovskej Breznice, keď si 2 gólmi v prvom polčase vytvorila pohodlný náskok a v druhom polčase hosťom nedovolila ani len skorigovať. Na konečných 3:0 uzavrel skóre zápasu M. Rapčan, keď sa presadil po štandardnej situácii.

Hodruša-Hámre – Kremnica 4:0 (2:0)
Góly: L. Listofer 2×, R. Bocian, P. Sartoris

V Hodruši sa odohral na úvod jari zápas slušnej úrovne, v ktorom domáci jasne dominovali. Snahu nemožno uprieť ani hosťom, ale tí na rozdiel od domácich úplne zlyhali v koncovke. Hodruša tak využila zaváhanie lídra a v tabuľke sa priblížila na rozdiel 2 bodov.

Lutila – Bzenica 1:1 (1:0)
Góly: Š. Francz – R. Benča

Domáci začali náporom, ktorý však vyvrcholil až v závere prvého polčasu. Najskôr v 40. minúte R. Kanina v samostatnom nájazde neuspel, ale už o 2 minúty pohotovo dorazil loptu do siete Š. Francz. V 2. polčase mohli domáci svoj náskok ešte zveľadiť, ale svoje šance nevyužili, za čo neskôr kruto pykali. V 78. minúte rozhodca totiž odpískal kontroverznú penaltu, po ktorej vyrovnal na konečných 1:1 R. Benča.

Hliník nad Hronom – Brehy 2:0 (0:0)
Góly: I. Minyu, Š. Krčmárik

Horná Ves – Stará Kremnička 4:0 (1:0)
Góly: D. Považan, M. Kubík, D. Karakačanov, J. Lupták

Horná Ves sa v prvom polčase trápila a zahodila niekoľko dobrých gólových príležitostí. Nakoniec sa však domáci dočkali a D. Považan dostal pohotovou strelou loptu do bránky. V druhom polčase to už bola jasná prevaha domácich a hostia sa zrejme ani nedostali k súperovej bránke. Na 2:0 zvýšil M. Kubík, keď ho pekným pasom našiel J. Kasza. Neskôr V. Širáň pekne našiel D. Karakačanova a ten popri brankárovi hostí zvýšil už na 3:0. Na konečných 4:0 upravil nováčik v zostave domácich J. Lupták, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou a loptu aj trochu so šťastím prepasíroval do siete.