Katarína Reiterová Rôzne

Zbierka na premietacie plátno pokračuje: Céčko potrebuje asi 6 000 eur

Žiarske kino sa chystá na veľkú digitalizáciu. V rámci nej bude financovať projektor, server a univerzálna vstupná jednotka. Premietacie plátno si však musí kúpiť Cécko za vlastné. Rozhodlo sa preto zorganizovať verejnú zbierku.

Ilustračný obrázok k článku Zbierka na premietacie plátno pokračuje: Céčko potrebuje asi 6 000 eur
Foto: Jaroslav Dodok

„Ide o premietacie plátno pre Kino Hron, ktoré čaká digitalizácia a získané finančné prostriedky nepokrývajú všetky náklady,“ vysvetľuje riaditeľka Mestského kultúrneho centra Michaela Pribilincová a dodáva, že záujemcovia môžu prispievať formou finančného príspevku do zapečatených pokladničiek, ktoré sa nachádzajú v budove MsKC, na informáciách na Mestskom úrade, ako aj počas podujatí MsKC.

Za príspevok tričko

Koľko ľudia doteraz prispeli zatiaľ nevieme, keďže pokladničky sú zaplombované a otvorené budú až po skončení zbierky, teda o niekoľko mesiacov. „Prispieť nám ľudia môžu aj na pripravovanom podujatí Ochutnávka šťastia (5. a 6. októbra v MsKC), pričom za príspevok dostanú aj darček, buď výborný čaj z čajovne alebo motivačne tričko, záleží od výšky príspevku,“ dodáva riaditeľka.

Digitalizácia za 76 000 eur

Celková digitalizácia žiarskeho kina bude stáť približne 76 000 eur. Audiovizuálny fond schválil mestu Žiar nad Hronom dotáciu vo výške 34 000 eur. Takú istú sumu si mesto požičia z Audiovizuálneho fondu pričom vlastnými prostriedkami sa bude spolupodieľať do sumy 8 200 eur. Premietacie plátno stojí približne 6 000 eur.

Ilustračné foto.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM