Barbara Dallosová Správy Samospráva

Časť žiarskeho kaštieľa sa už mení na domov dôchodcov: Kedy bude mesto prijímať žiadosti?

V časti, kde ešte nedávno sídlila stredná škola, má vzniknúť mestský domov dôchodcov s kapacitou niekoľko desiatok miest. Prvé práce odštartovali.

Ilustračný obrázok k článku Časť žiarskeho kaštieľa sa už mení na domov dôchodcov: Kedy bude mesto prijímať žiadosti?
Zdroj: Dnes24.sk

Renesančno-barokový kaštieľ pri vstupe do mesta získala pred časom žiarska samospráva do svojho vlastníctva. Mesto po kúpe kaštieľa od súkromníka prezentovalo víziu, v ktorej môže objekt v budúcnosti fungovať ako administratívne či kultúrne centrum mesta.

Jedným z plánov, ktorý už má reálne kontúry, je tiež rekonštrukcia prístavby, v ktorej ešte donedávna sídlila stredná škola. Z tej má byť zariadenie pre seniorov. Ako už pri oznámení plánu argumentoval primátor mesta Peter Antal, jeho vybudovanie v meste je potrebné, súčasné kapacity takýchto zariadení v Žiari a okolí sú totiž nedostatočné.

Ako najnovšie na svojom oficiálnom facebooku informuje Peter Antal, rekonštrukcia prístavby už začala.

,,V týchto dňoch sa búracie práce v prístavbe začali a ja verím, že v priebehu budúceho roka bude rekonštrukcia dokončená. Žiadosti budeme prijímať približne pol roka pred otvorením zariadenia, o čom vás budeme včas informovať," uvádza primátor s tým, že kapacita zariadenia bude 40 lôžok.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM