Katarína Reiterová Rôzne

Boj o miesto na žiarskom trhu: Konkurencia podala podnet na prokuratúru

Otvorenie nákupného centra Malá Európa je naplánované na apríl budúceho roku. Investor pokračuje vo výstavbe jednopodlažného objektu. Stále však nemá rozhodnutie o zmene stavby pred dokončením. Podnet na prokuratúru podala totiž konkurencia.

Ilustračný obrázok k článku Boj o miesto na žiarskom trhu: Konkurencia podala podnet na prokuratúru
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte v júli tohto roku sme vás informovali, že investor, a teda spoločnosť Tatra Real začala s prípravnými prácami na výstavbu projektu takzvanej Malej Európy. Najprv požiadali mesto o odstránenie chodníka, ktorý prechádzal stavebným pozemkom, stavbu oplotili a začali s prípravnými prácami.

Následne sme vás informovali, že investor požiadal stavebný úrad o povolenie zmeny stavby pred dokončením. Tatra Real plánuje namiesto avizovanej dvojpodlažnej budovy, postaviť jednopodlažný objekt.

„Žiaľ, z dôvodu celospoločenského vývoja, ako aj v dôsledku vývoja hospodárskej krízy, sa investorovi nepodarilo naplniť pôvodný zámer. A to v naplnenosti dvojpodlažného nákupného centra zmysluplnými a reprezentatívnymi obchodnými sieťami, pretože práve v dôsledku hospodárskej krízy sa na Slovensku za posledných 5 rokov úplne zmenil trh,“ viedla vo svojom vyhlásení, ako dôvod zmeny, spoločnosť Tatra Real a dodala, že cieľom je v Žiari postaviť modernú budovu Shopping parku, ktorého opláštenie bude zo skla a ušľachtilého materiálu a umiestniť v ňom renovované obchodné značky, o ktoré budú mať záujem ľudia z celého Žiarskeho regiónu.

Poslanci so zmenou nesúhlasili

Poslanci mesta však s touto zmenou nesúhlasili, čo vyjadrili aj na júlovom zastupiteľstve. Schválili uznesenie, ktorým mestské zastupiteľstvo nesúhlasí s predloženou žiadosťou o zmenu stavby pred dokončením „Shopping park ZH“ a „Komunikácie a spevnené plochy“ pre žiadateľa Tatra Real a.s. Ruku za toto uznesenie dvihlo všetkých prítomných 16 poslancov.

Stavia sa ďalej, ale…

Podľa pôvodného plánu mala mať Malá Európa približne 3 000 metrov štvorcových obchodnej plochy a 120 parkovacích miest. Nový projekt hovorí o obchodnej ploche približne 2 605 metrov štvorcových a nezmenenej zastavanej ploche. Z pôvodných 86 parkovacích miest počíta so 73. Včera nám Jaroslav Šuveg, generálny riaditeľ spoločnosti Tatra Real potvrdil, že pokračujú vo výstavbe jednopodlažnej budovy. Otvorenie nákupného centra je naplánované na apríl 2014.

…konkurencia podala podnet na prokuratúru

Podľa informácií zo žiarskeho stavebného úradu, Tatra Real ešte nemá rozhodnutie o zmene stavby pred dokončením, pretože nebolo zatiaľ vydané. „KLM real estate a.s., so sídlom Lazaretská 12, Bratislava podali vo veci Okresnej prokuratúre v Žiari nad Hronom – Podnet na podanie upozornenia prokurátora,“ povedala nám šéfka stavebného úradu Dagmar Szarvašová a dodala, že vzhľadom na podaný podnet Okresná prokuratúra v Žiari nad Hronom si vyžiadala spisový materiál. Len dodajme, že KLM real estate a.s., je spoločnosť, ktorá predložila ešte v marci tohto roku projekt nového obchodného centra, ktoré má stáť v Žiari na Ulici A. Kmeťa pri cirkevnej škole. Podľa ich vtedajších vyhlásení sa so stavbou malo začať už v máji a otvorenie bolo plánované na október tohto roku.

Vizualizacie Mala Europa Ziar
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM