Barbara Dallosová Krimi

Auto mestskej poslankyne v plameňoch: Ukladala spať dieťa, odrazu strašná rana a oheň

Požiar auta mestskej poslankyne má v rukách polícia. Muži zákona vraj nemôžu vylúčiť ani cudzie zavinenie.

Ilustračný obrázok k článku Auto mestskej poslankyne v plameňoch: Ukladala spať dieťa, odrazu strašná rana a oheň
Zdroj: Hasičský záchranný zbor

Hasiči zasahovali v piatok (8.4.) večer pri požiari auta, ktoré patrilo novobanskej mestskej poslankyni Viktórii Valachovičovej. Prípad vyšetruje polícia. V súčasnosti zatiaľ nie je známe, či išlo o technickú chybu na vozidle, alebo cudzie zavinenie.

Manžel sa do auta vrátil

Valachovičová uviedla, že krátko pred 21.00 h prišli v aute aj s manželom domov. Krátko na to sa do neho vrátil pre zabudnutý DVD-nosič.

,,Čiže manžel bol pri aute asi 20 minút predtým, ako sa to stalo. Potom som ukladala malého, manžel sedel za počítačom. Keď som sa za ním vrátila, počula som strašnú ranu a plamene," opísala situáciu poslankyňa.

,,Mrzí nás to, ale berieme to s nadhľadom. Sme živí a zdraví, auto sa vymení," dodala s tým, že sú dve možné príčiny požiaru, a to technický skrat, alebo úmyselné podpálenie.

Prípad v rukách polície

Prípadom sa zaoberá aj polícia. ,,Poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru v Novej Bani začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci," uviedla v tejto súvislosti banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová. Príčina požiaru je stále predmetom vyšetrovania, polícia podľa jej slov ešte nemôže vylúčiť ani cudzie zavinenie. Na mieste mali byť aj policajti so služobným psom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM