Jakub Forgács Správy

Zostali odkázaní na pomoc v hmotnej núdzi: Koľkí ju poberajú v okrese Revúca?

Na pomoc v hmotnej núdzi zostali odkázaní i obyvatelia nášho mesta a jeho okolia. Pozrite, koľko ľudí si ku koncu roka v okrese Revúca chodilo po sociálne dávky...

Ilustračný obrázok k článku Zostali odkázaní na pomoc v hmotnej núdzi: Koľkí ju poberajú v okrese Revúca?
Zdroj: TASR

Ako uvádza štatistika, ktorú zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR, na Slovensku poberalo k mesiacu november sociálne dávky celkom 115 034 osôb. Oproti októbru počet poberateľov klesol o 3 170.

V okrese Revúca poberalo k mesiacu november 2015 pomoc v hmotnej núdzi celkom 2 890 obyvateľov. Pre porovnanie, vo Zvolene to bolo výrazne viac, a to 6 156. V neďalekom Brezne bol počet poberateľov o niečo nižší, než v Revúckom okrese – 2008 ľudí. V Rožňavskom okrese si bolo po dávku v hmotnej núdzi v novembri toho roka celkom 4 328 poberateľov.

Zo samosprávnych krajov bolo najviac poberateľov v Košickom kraji, a to 28 762. Druhé miesto si drží Banskobystrický kraj, v ktorom v novembri poberalo dávky v hmotnej núdzi 22 872 ľudí. Tretím krajom s najvyšším počtom poberateľov je Prešovský (22 488). Najmenej ľudí bolo na pomoc v podobe sociálnych dávok odkázaných v Bratislavskom kraji (2 468).

Čítajte tiež:

Koncoročné odmeny, či trinásty plat, viete o čom je reč? Porovnajte si štedrosť firiem v našom kraji so zvyškom Slovenska!

Foto: ilustračné

Zdroj: ÚPSVR SR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM