Peter Simon Rôzne Správy

Zažite piknik v historickom štýle: Nebude chýbať ani aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch, FOTO

Rožňavčania a aj turisti si môžu na vlastnej koži vychutnať Andrássyovský piknik v historických kostýmoch s hudbou. Podávať sa budú šľachtické piknikové pochúťky a rôzne špeciality z regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Zažite piknik v historickom štýle: Nebude chýbať ani aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch, FOTO
20
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Preneste sa s múzeom v Betliari do čias nedávno minulých a vychutnajte si leto v parku tak, ako to kedysi robila uhorská aristokracia. Andrássyovci, Tak ako aj iné šľachtické rodiny, radi trávili letné dni na vidieckych sídlach, kde mali deti dostatok voľnosti a pohybu a rodičia zase príležitosť užívať si príjemné letné dni.

Pozrite si v našej galérii fotky z pikniku pred kaštieľom, ktorý sa uskutočnil minulý rok :)

Ako informovala Judita Krajčiová z múzea v Betliari, s letom sa preto neoddeliteľne spájali aj pikniky, na ktoré pozývali svojich príbuzných a priateľov. Zažite s nami a svojimi blízkymi takýto pekný letný deň v anglickom parku kaštieľa Betliar.

„V sobotu 13. júla 2019 vás od 14:00 pozývame do nášho areálu, kde vás svojim umením privíta a počas celého pikniku bude zabávať skupina Classic Gipsy Music. Najmenší návštevníci sa budú môcť zabaviť pri aristokratických športových aktivitách ako kriket či bedminton alebo si vyrobiť malý suvenír za pomoci lektorky, či vyskúšať si dobové kostýmy. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú budete môcť stretnúť a taktiež sa s ňou aj odfotiť na lúke pred kaštieľom. Tento rok sme si pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku a tou je súťaž o najchutnejší múčnik,“ spresnila Krajčiová.

Ako doplnila, do súťaže sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže. Prihlásiť sa dá priamo na mieste, teda v sobotu 13. júla 2019 od 14:00 do 15:00. Následne budú všetky koláče ochutnané porotou a výhercom budú udelené vecné ceny.

„Okrem vlastných pochúťok prinesených z domu budú pre návštevníkov pripravené aj regionálne produkty a taktiež uhorkové sendviče a kuracie nugetky, obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. A nezabudnite, každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získava v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma,“ dodala na záver Judita Krajčiová.

Foto: ilustračné

Obrazom: Pred kaštieľom v Betliari sa piknikovalo
20
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM