Eva Viestová Samospráva

Úspech, na ktorý môže byť pyšná celá škola: Nadaný Dušan dojal svojich učiteľov

Začiatkom februára sa konalo celoštátne kolo 14. ročníka súťaže Zenit v strojárstve. Súťaže sa zúčastnilo 29 študentov stredných škôl. Súťažiaci zo všetkých krajov Slovenska predviedli svoje vedomosti a zručnosti v danom odbore.

Ilustračný obrázok k článku Úspech, na ktorý môže byť pyšná celá škola: Nadaný Dušan dojal svojich učiteľov
Foto: Eva Viestová

Hodnotiaca komisia vyhodnotila najlepších podľa stanovených kritérií a pravidiel.

Zámerom súťaže ZENIT je prispievať k vyhľadávaniu nadaných a talentovaných študentov, podporovať ich ďalší odborný rast, tvorivo rozvíjať kompetencie, viesť k samostatnej tvorivej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie. V nemalej miere tiež prispieva k účelnému a efektívnemu využívaniu voľného času žiakov.

Tejto súťaže sa zúčastnil náš žiak Strednej odbornej školy na ul. Gen. Viesta č. 6 v Revúcej, Dušan Voletz, študent štvrtého ročníka v odbore Mechanik strojov a zariadení. Ako najúspešnejší v školskom kole, postúpil na krajské kolo, kde obsadil krásne prvé miesto. Tento úspech nás veľmi potešil.

Keď sa mu podarilo na celoslovenskom kole v Senici vyhrať druhé miesto, boli sme naňho naozaj veľmi hrdí. Latku pre jeho nasledovníkov postavil naozaj vysoko. Srdečne mu blahoželáme.

Učitelia a majstri Strednej odbornej školy, Generála Viesta v Revúcej

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM