Eva Viestová Správy

Tím študentov z Tisovca úspešne prezentoval náš región na veľtrhu. Za odmenu navštívia Google

V prvý jarný deň sa študentská spoločnosť ( š.s.) Together z Evanjelického gymnázia v Tisovci zúčastnila Veľtrhu študentských spoločností v Bratislave, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta Ivana Gašparoviča .

Ilustračný obrázok k článku Tím študentov z Tisovca úspešne prezentoval náš región na veľtrhu. Za odmenu navštívia Google
Foto: Eva Viestová

Aj tento rok sa takmer 50 študentských spoločností z celého Slovenska stretlo na veľtrhu. Zúčastnené tímy prezentovali svoje inovatívne nápady, zručnosti, vymieňali si názory a skúsenosti s ostatnými.

Together , š.s. v zložení Marián Kuruc, Janko Hansko, Ivona Jančová, Veronika Trimajová a Lucia Mitríková prezentáciu zameranú na propagáciu Slovenska a Banskobystrického samosprávneho skvele zvládli.

Ako to videli jednotliví študenti?

„V spolupráci s BBSK, odborom regionálneho rozvoja sme vytvorili webovú stránku s názvom Slovakia TIP ( www.slovakiatip.eu ) Jej zmyslom je poskytovať informácie rôzneho charakteru ( kultúra , šport. možnosti , turistické atrakcie, informačné centrá … ) pre mladých ľudí, ktorí žijú v tomto regióne“, povedala Ivona .

„Vytvorenie spoločnej stránky pre verejno-súkromné partnerstvá a miestne akčné skupiny nášho regiónu má veľký význam a ukazuje na možnosti , ktoré náš región má“, povedal Janko.

„Stretli sme tu množstvo zaujímavých ľudí a videli sme rôzne zaujímavé prezentácie, ktoré nás určite inšpirovali do budúcnosti..“, povedala Lucia Mitríková .

„Naša celková prezentácia , ale aj tá , na pódiu, ktorá bola doplnená piesňou z Horehronia, tak ako aj kroje z obce Polomka , ktorú tiež na našej stránke predstavujeme bola hodnotená veľmi priaznivo“, povedal Veronika.

Akciu na záver zhodnotil Marián : „Získané ocenenie , 1. miesto v kategórii TOP manažérsky tím a tiež cenu, ktorou je Exkurzia v spoločnosti Google Slovensko je dôkazom toho , že tento náš tím pracoval úplne skvele . Deň sme si naplno užili, všetci sme si navzájom pomáhali , pracovali sme naozaj ako tím, together…".

„ V Bratislave sme ukázali náš región. Je krásny, má obrovský potenciál a som rád, že ja a tiež moji žiaci, zo š.s. Together môžeme byť pri tom“, povedal učiteľ Ladislav Čajko.

Together Tisovec na veľtrhu
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM