Šport

Tenisový turnaj v Revúcej ukázal veľkú popularitu tohto športu v Revúcej

1.Tenisový klub Revúca sa po prvý krát rozhodol zorganizovať tenisový turnaj pod názvom Revúca Open. Turnaj sa uskutočnil na tenisových kurtoch pri futbalovom štadióne v Revúcej. Zúčastnilo sa ho spolu až 24 tenistov, čo dokumentuje veľkú popularitu tenisu v Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Tenisový turnaj v Revúcej ukázal veľkú popularitu tohto športu v Revúcej
Foto: Eva Viestová

Turnaj poukázal aj na nedostatok podobných športových podujatí v meste, keďže medzi účastníkmi turnaja boli aj hráči, ktorí sa venujú tenisu pomerne krátko a málo.

Veľmi ma teší, že aj takýto hráči si našli cestu na tenisové dvorce, prišli sa zabaviť, zašportovať si a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Turnaj odštartoval v predposlednú júlovú sobotu, najprv súbojmi vo dvojhre, až neskôr sa pridali aj zápasy štvorhry, ktorá je pre rekreačných hráčov atraktívnejšia pre menšiu náročnosť. Počas oboch dní mohli diváci sledovať množstvo kvalitných súbojov.

Asi najlepším a zároveň aj najkrajším zápasom bolo samotné finále dvojhry. Stretli sa v ňom hráči, ktorí majú nemalé skúsenosti aj zo zápasov súťaže družstiev, či turnajov organizovaných STZ.

Väčšie skúsenosti do víťazstva nakoniec pretavil Miroslav Murko, ale ani Peter Mesár ml. sa nenechal zahanbiť a predviedol bojovný výkon a množstvo pekných úderov. Hráči na prvých troch miestach, ako vo dvojhre tak aj vo štvorhre boli odmenený diplomami, medailami a vecnými cenami od sponzorov.

Som veľmi rád, že 1. Ročníka Revúca Open sa zúčastnil tak vysoký počet tenistov, a už teraz pozývam všetkých na Memoriál Jaroslava Vyhnala, ktorý sa uskutoční v dňoch 30.,31. augusta a 1.septembra na tenisových dvorcoch v kategóriách: muži, ženy a seniori . Viac informácií o činnosti 1. TK Revúca nájdete na" webovej stránke klubu.":http://www.1tk.revuca.net./node

Výsledky dvojhra:

  1. Miroslav Murko
  2. Peter Mesár ml
  3. Tomáš Štefko

Výsledky štvorhra:

  1. Miroslav Murko/Adam Antal
  2. Peter Mesár st./Peter Mesár ml.
  3. Marek Gajdoš/ Jozef Hirschman

Ďakujem všetkým účastníkom a sponzorom.

info a foto: Adam Antal- 1.TK Revúca

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM