Erik Bojničan Správy

Starosta Muránskej Dlhej Lúky otvorene: Veľa ľudí ma odsudzuje, že som šiel do tejto výstavby!

Ako sme vás už informovali, obec Muránska Dlhá Lúka, ku ktorej patrí aj rómska osada Rúbanka, má novinku. Starosta Marek Nosko sa vyjadril k stavbe, pre ktorú ho podľa jeho slov veľa ľudí odsudzuje.

Ilustračný obrázok k článku Starosta Muránskej Dlhej Lúky otvorene: Veľa ľudí ma odsudzuje, že som šiel do tejto výstavby!
Zdroj: TASR

Nová škola v Muránskej Dlhej Lúke už slúži svojmu účelu. Na jej otvorení sa okrem starostu obce Mareka Noska zúčastnil aj minister školstva Juraj Daxner.

Budova pôvodnej školy stojí priamo v centre Muránskej Dlhej Lúky, nová škola je však situovaná mimo hlavnej zástavby obce, priamo pri rómskej osade Rúbanka, v ktorej žije takmer 400 obyvateľov. Často si podľa ministra Draxlera takéto riešenie žiadajú aj rodičia z danej osady, lebo je pre nich výhodné, keď majú deti blízko.

Starosta: Nikdy to neoľutujem

Školu považuje za veľký prínos aj starosta obce Marek Nosko. Otvorene sa však vyjadril, že za túto výstavbu ho veľa ľudí odsudzuje. „Posunie našu dedinu úplne inde. Veľa ľudí ma síce odsudzuje, že som do jej výstavby šiel, nikdy to však neoľutujem a urobím všetko pre to, aby bola na vysokej úrovni,„ zdôraznil starosta. Stavba školy je podľa jeho slov len prvým krokom a v lokalite plánujú v budúcnosti postaviť aj materskú školu, komunitné centrum, ihrisko a upraviť okolie. „Bude to ucelený komplex, aké bývajú vo väčších mestách,“ dodal.

Všetko v jednej budove

Novú školu navštevuje 72 detí a má päť učební, od nultého až po štvrtý ročník. „V učebniach nultého a prvého ročníka je popoludní aj školský klub detí a od októbra začne tiež popoludňajšia krúžková činnosť," priblížila riaditeľka školy Monika Podolinská, ktorá za veľkú výhodu považuje jedáleň priamo v budove školy. Tá v pôvodnej škole nebola a deti museli po frekventovanej hlavnej ceste dochádzať do jedálne v budove obecného úradu.

FOTO: Otvorenie školy pri rómskej osade Rúbanka
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM