Marcel Mojžiš Krimi

Šokujúca akcia Baltazára (51): Na policajta zaútočil palicou, potom vytiahol nôž!

Muži zákona na dvor rodinného domu Baltazára (51) prišli preveriť podozrenie z porušenia domovej slobody v susedovom príbytku. To však ešte netušili, čo ich o pár chvíľ čaká.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúca akcia Baltazára (51): Na policajta zaútočil palicou, potom vytiahol nôž!
Zdroj: Policajný zbor SR

Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa 51-ročného Baltazára z Rimavskej Seči. V sobotu okolo 10.30 hodine, na dvore jeho rodinného domu v dedine Rimavská Seč, policajti preverovali podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania domovej slobody v susednom rodinnom dome.

Polícia o útoku

Baltazára policajti vyzvali, aby podal k uvedenej veci vysvetlenie. „Na oslovenie a výzvy policajtov nereagoval a následne jedného z policajtov bezdôvodne fyzicky napadol drevenou palicou dlhou 80 centimetrov, ktorú mal po celý čas v ruke a to tak, že jedného udrel do ľavého ramena a krku,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Policajt sa začal podľa hovorkyne brániť za použitia hmatov a chvatov, pričom ako spolu zápasili spadli na zem, kde aj napriek opakovaným výzvam, aby upustil od protiprávneho konania, mal Baltazár naďalej fyzicky napádať muža zákona.

„Po tom, čo k nim prišiel druhý policajt, aby zabránil útoku, obvinený vytiahol spod kabáta kuchynský nôž s dĺžkou čepele 20 centimetrov a opakovane sa snažil bodnúť policajtov. Policajti mu v tom zabránili a odzbrojili ho, následne mu založili putá. Pri útoku jednému z policajtov spôsobil viacnásobné otvorené rany na dvoch prstoch pravej ruky, zranenie ľavého ramena a pravého lakťa, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia do troch týždňov,“ dodala Faltániová.

Muž skončil v cele

Policajti muža zadržali a po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia, ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, v prípade dokázania viny, môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 8 rokov.

Útok na policajta Rimavská Seč
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM