Eva Viestová Správy

Revúcki murári na medzinárodnej súťaži. Preverili si teóriu aj prax

Stredná odborná škola na ul. Generála Viesta v Revúcej sa už po tretíkrát zúčastnila Medzinárodnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom odbore murár „MURÁR 2013“. Uplynulý týždeň sa konal už 20. ročník na pôde SOŠ v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki murári na medzinárodnej súťaži. Preverili si teóriu aj prax
Foto: Eva Viestová

Aj takouto formou sa snaží naša škola prezentovať profesiu murár, ktorá je na trhu práce žiadaná, ale zo strany absolventov základných škôl je o ňu malý záujem.

Súťaže sa zúčastnilo 22 dvojčlenných družstiev zo Slovenska, Česka a Maďarska. Pozostávala z praktickej a teoretickej časti.

V praktickej časti súťažiaci predviedli svoje zručnosti pri murovaní a omietaní podľa výkresovej dokumentácie. Teoretické vedomosti boli preverené formou testu. Súťažiacich hodnotila trojčlenná komisia, ktorá bola vylosovaná zo zástupcov zúčastnených družstiev.

Aj keď sa naši žiaci v silnej konkurencii neumiestnili na popredných miestach, musíme Romana Mila Szendreja a Zdenka Zubáka pochváliť za dobrú reprezentáciu ško­ly.

Navyše im získané skúsenosti napomôžu v ich ďalšom profesijnom raste. Súťaž sponzorsky zastrešili po materiálnej stránke firmy Wienerberger Slovenské tehelne Zlaté Moravce murovacím materiálom a firma Baumit Slovensko omietacím materiálom.

info a foto: SOŠ Revúca

Murári z Revúcej na medzinárodnej súťaži
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM