Kultúra

Revúčka sa hrdí publikáciou s fotografiami. Pokrstili ju lipovým kvetom

V mestskej časti Revúcej v Revúčke sa koncom júna konalo priateľské, slávnostné podujatie – predstavenie útlej a zároveň bohatej fotografickej publikácie s rovnomenným názvom „Revúčka“

Ilustračný obrázok k článku Revúčka sa hrdí publikáciou s fotografiami. Pokrstili ju lipovým kvetom
Foto: Eva Viestová

Autorom fotografií je Maroš Detko a Ján Johan ml..

Podujatie pripravilo a publikáciu vydalo občianske združenie Centrum aktivizácie a vitality v Revúčke pod taktovkou predsedníčky združenia Evy Hicárovej.

Celé podujatie sa nieslo vo folklórnom duchu. V programe vystúpili a úžasnú atmosféru vytvorili tóny ĽH Michala Šimka, spevom za srdce chytili spevácka skupina Húžva, sólový spevák Rado Dusa, folklórna spevácka skupina Rimavan z Rimavskej Soboty a domáca folklórna spevácka skupina Dolinka.

Podujatie sa uskutočnilo prostredníctvom projektu „Číta celá rodina a dedina , ktorý bol podporený Nadáciou VUB. Publikácia bola výstupom projektu, okrem stretávania sa s deťmi, s ich rodičmi, starými rodičmi – čítaním príbehov, povestí o Slovensku, regióne, deti poznávali slovenské pamiatky, hrady, zámky…poznávali Slovensko.

Obrazová publikácia „Revúčka“ bola slávnostne uvedená do života kvetom lipy, zo stromu, ktorý je symbolom slovanstva.

Autor knihy Maroš Detko a predsedníčka OZ Eva Hicárová popriali knihe, aby voňala ako lipový čaj, aby si našla miesto v knižnici a slúžila súčasníkom, ale nech je aj spomienkou na detstvo prežité práve v Revúčke. Program moderovala Tatiana Kršková.

info a foto: OZ Centrum aktivizácie a vitality v Revúčke

Revúčka
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM