Nikoleta Janečková Kultúra

Revúčania žijúci mimo svojho rodného mesta: 5 vecí, na ktoré sa najviac tešíme po návrate domov!

Je ich rodným mestom, no napokon to osud zariadil tak, že žijú niekde inde. Na Revúcu však nezanevreli a časom si ešte viac uvedomujú, aké veci späté práve s našim mestom im chýbajú. Na čo sa teda Revúčania žijúci mimo svojho pôvodného domova tešia najviac, keď sa sem vracajú?

Ilustračný obrázok k článku Revúčania žijúci mimo svojho rodného mesta: 5 vecí, na ktoré sa najviac tešíme po návrate domov!
Foto: Eva Viestová

**Námestie

**

Srdcom každého mesta je hlavné námestie, ktoré býva obľúbeným miestom stretávania sa a trávenia času jeho obyvateľov. "V lete je námestie výborným miestom na posedenie s priateľmi, prechádzka jeho centrom je vždy pre mňa príjemným oddychom,“ povedal Karol, ktorý býva vo Viedni a domov sa vracia len výnimočne.

**Vianočné trhy

**

Vianoce sú časom, kedy sa naši blízki vracajú domov, aby prežili sviatky s rodinou. K tomu však nepochybne patria aj vianočné trhy. „Vianočná atmosféra v centre nášho mesta ma vždy priláka na vianočné trhy. Vôňa medoviny, klobások a prechádzky či rozhovory s priateľmi sú na tom to najlepšie,“ povedal Matej, ktorý býva už viac ako desať rokov v Anglicku.

**Nepreplnené podniky

**

Marcel žije v Bratislave a prezradil, na čo sa teší vždy on. „Mám rád podniky v Revúcej. Aj keď sú niekedy plné, nedá sa to porovnať. V Revúcej to väčšinou žije len počas víkendov. Tá atmosféra v podnikoch je tu viac domácka.“

**Jedlo od mamy

**

Tradičné domáce jedlo často chýba mimo domova najviac. Potvrdzuje to aj Zuzana, ktorá študuje v Žiline. „Mimo domova mi najviac chýba domáce jedlo. Vždy, keď prídem domov sa preto teším na veci ako gemerské guľky či bryndzové pirohy alebo halušky od babičky.“

**Pokoj mesta

**

Ruch veľkomesta by ste u nás hľadali márne a po návrate z uponáhľaných veľkých miest je Revúca ako balzam na dušu. Naše mestečko sa ani počas najväčšieho frmolu nedá porovnať s dopravnou špičkou a ruchom napríklad v takej Prahe. ,,Vždy sa teším na to neporovnateľné ticho a pokoj. Neviem ani opísať rozdiel medzi našou Revúcou a Prahou. Ľudia sa tu oveľa menej ponáhľajú a nie sú tu ani nekonečné zápchy. Arogantných vodičov z veľkými autami tu veľmi ani niet, " hovorí Kristína, ktorá pracuje v hlavnom meste Českej republiky.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM