Správy

Revúčania si svoje prehrešky odpykajú aj v novej väznici, FOTO

V realizácii výstavby nového väzenia v Rimavskej Sobote-Sabovej sa intenzívne pokračuje. Revúca patrí do zoznamu spádových okresov.

Ilustračný obrázok k článku Revúčania si svoje prehrešky odpykajú aj v novej väznici, FOTO
Zdroj: TASR

V realizácii výstavby nového väzenia v Rimavskej Sobote-Sabovej sa intenzívne pokračuje. Koncom minulého týždňa sa na Generálnom riaditeľstve Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) uskutočnila verejná prezentácia prvého PPP projektu výstavby väzenského zariadenia pre potenciálnych uchádzačov o koncesiu.

„Cieľom prezentácie bolo predstavenie samotného projektu, dôvody výstavby, prínosy, súčasný stav a plán, ako aj parametre budúceho väzenského zaradenia. Prítomní boli tiež informovaní o financovaní projektu, rozdelení rizík a kompetencií medzi verejným sektorom a súkromným sektorom, procese a harmonograme projektu, ale aj vo vzťahu k podmienkam oboznamovania sa s utajovanými skutočnosťami. Do konca mesiaca február 2019 bude zverejnené oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania koncesionára,“ priblížil v pondelok riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.

Ako dodal, budúce väzenské zariadenie bude vybudované pre 832 väznených osôb v minimálnom, strednom a maximálnom stupni stráženia, vrátane výkonu väzby pre spádové okresy Rimavská Sobota, Lučenec, Revúca a Veľký Krtíš. Samotná výstavba väzenského zariadenia bude trvať približne dva roky po schválení koncesnej zmluvy vládou SR.

V súčasnosti sa nachádza na Slovensku 18 väzníc, vrátane väzenskej nemocnici v Trenčíne. V nich sa ku koncu januára tohto roka vo výkone väzby nachádzalo 1552 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody 8820 odsúdených. Aj pripravovaná výstavba v Rimavskej Sobote by mala pomôcť odstrániť dlhodobo nepriaznivý stav v oblasti ubytovacích kapacít väznených osôb.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM