Sandra Polovková Kultúra

Relax pod letnou oblohou: Martin Babjak si zaspieva so sestrou a... bude sa aj tancovať!

Chýba vám pôžitok z počutia vážnej hudby? Potom určite nepremeškajte už túto nedeľu jedinečný koncert Martina Babjaka v lone nádhernej muránskej prírody v Muránskej Dlhej Lúke. Jeho vystúpenie nie je jediným prekvapením organizátorov...

Ilustračný obrázok k článku Relax pod letnou oblohou: Martin Babjak si zaspieva so sestrou a... bude sa aj tancovať!
Foto: Sandra Polovková / Zdroj: Dnes24.sk

Najkrajšie operné a operetné árie, duety, piesne známych svetových ale aj domácich autorov odznejú túto nedeľu o 19.30 priamo pod večernou oblohou, „Na Kúte“. Práve tam sa uskutoční rodinný koncert operného speváka Martina Babjaka, rodáka z Banskej Bystrice, ktorý spieva barytónom.

Od roku 1989 je členom opery Slovenského národného divadla a so svojím hudobným talentom už hosťoval v mnohých krajinách, napríklad v Rakúsku, Nemecku, Taliansku, USA, Kanade, v Egypte alebo v Japonsku.

Dopĺňať ho bude jeho sestra Terézia Kružliaková – mezzosoprán, brat Ján Babjak – tenor a na klavíri ich bude sprevádzať Branko Ladič.

Na koncert sa oblečte pohodlne, bude sa tancovať

Organizátori hudobného festivalu pripravili tento rok návštevníkom novinku v podobe vystúpenia Ľudovej hudby Štefana Babjaka, ktorá má za sebou dlhoročné úspechy na rôznych podujatiach nielen doma, ale aj v zahraničí.

Na tento koncert sa nemusíte obliekať elegantne, radšej pohodlne. Po ukončení koncertu bude Ľudová hudba Štefana Babjaka pokračovať v hraní na ľudovú nôtu. Po umeleckom zážitku z vážnej hudby sa môžete pokojne vytancovať v rytme slovenských ľudových piesní.

POZRITE SI FOTO A VIDEO Z MINULÉHO ROKA NA PRIPOMENUTIE SI TOHTO SKVELÉHO KONCERTU.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM