Ľubomíra Karmanová Správy

Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré revúcke školy sa umiestnili najvyššie?

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a na akých priečkach sa umiestnili naj zástupcovia z Revúcej?

Ilustračný obrázok k článku Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré revúcke školy sa umiestnili najvyššie?
Zdroj: Dnes24.sk

„Údaje na Portáli o základných a stredných školách sme aktuálne doplnili o čerstvé výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/15. Vďaka doplneniu týchto údajov školy zároveň získali aj svoje predbežné hodnotenie za rok 2015,“ informoval Matej Tunega, ktorý spolupracuje s inštitútom INEKO.

Upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Naj školy na Slovensku podľa INEKA

A teraz už k samotným rebríčkom. Medzi základnými školami obsadila na celoslovenskej úrovni najvyššiu priečku škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. V prípade stredných odborných škôl (SOŠ) patrí prvé miesto SPŠ elektrotechnickej na Plzenskej v Prešove. Čo sa týka gymnázií, doterajšiu vedúcu pozíciu opätovne potvrdilo Gymnázium na Poštovej v Košiciach.

My sme sa ďalej zamerali na revúckych zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Revúca tam, ale, nefiguruje ani v jedinej kategórii.

Naj revúcke školy podľa INEKA

Aj keď v celoslovenskej top tridsiatke sa revúcke školy neumiestnili, v rámci Banskobystrického kraja už bodovali lepšie. V kategórii základných škôl sa v Banskobystrickom kraji z revúckych škôl najlepšie umiestnila ZŠ na Komenského ulici. Patrí je 33. priečka. Na 54. mieste skončila ZŠ na Hviezdoslavovej ulici. ZŠ na Jilemnického ulici sa umiestnila na 77. priečke.

A čo odborné školy? SOŠ na ulici Viesta skončila na 24. mieste v rámci Banskobystrického kraja. Súkromná SOŠ sa v rebríčku vyšplhala na 31. miesto.

Pozrime sa aj na gymnáziá. Z revúckych sa lepšie umiestnilo Gymnázium M. K., ktoré skončilo na 15. mieste. Prvé slov. lit. gymn. sa v rámci Banskobystrického kraja umiestnilo na 19. priečke.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM