Kristína Kožiaková Rôzne

Prípravy veľkej westernovej šou v Muráni finišujú. Očakáva sa niekoľko tisíc ľudí

Najstaršie a najväčšie ródeo na Slovensku onedlho opäť privíta návštevníkov. Ako aktuálne vyzerajú prípravy a na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Prípravy veľkej westernovej šou v Muráni finišujú. Očakáva sa niekoľko tisíc ľudí
Zdroj: TASR

Prípravy aktuálneho 24. ročníka Ródea Muráň, ktoré sa v dňoch 22. a 23. júla bude konať v lokalite Peprovice pri obci Muráň v Revúckom okrese, sú už v plnom prúde. Nedávno sme vám priniesli informácie o pestrom programe aj novinkách, ktoré na tohtoročnom ródeu budú v článku: Nefalšované ródeo, Iné Kafe aj Nedvědovci. Divoký západ v Muráni aj s novinkou

Momentálne o aktuálnom stave príprav ródea informoval Peter Balogh z agentúry 4 Public Promotion, ktorá akciu organizuje.

„Dnes sme začali pripravovať areál, chystáme arénu a celý areál sme oplotili. V stredu 20. júla už začneme rozmiestňovať jednotlivé stánky, atrakcie a ostatné vybavenie. Všetko napreduje podľa plánu,“ uviedol v utorok Balogh.

Hlavná zmena oproti predchádzajúcim ročníkom sa podľa jeho slov týka sobotňajšieho programu. „V minulosti bývali v tento deň ródeové súťaže od obeda do večera. Tohto roku sa prvýkrát bude súťažiť počas celého dňa, hneď od rána od 09:00,“ avizoval Balogh a dodal, že na návštevníkov čaká aj bohatý sprievodný kultúrny program, v rámci ktorého vystúpia skupiny Metalinda, Iné Kafe, Smola a hrušky, Nedvědovci, Heľenine oči a ďalšie.

Ako ďalej spomenul, muránske ródeo nemá veľkosťou ani tradíciou na Slovensku obdobu. „Je to najväčšie a najstaršie ródeo svojho druhu u nás, máme to potvrdené priamo od Slovenskej asociácie western ridingu a ródea. Na Slovensku sú síce organizované viaceré lokálne ródeá, tam však chodí maximálne 400 až 500 ľudí. Na naše podujatie zavíta každoročne niekoľko tisíc ľudí z celého Slovenska,“ zakončil Balogh.

Môže vás zaujímať:

Mýto bude rozvoniavať dobrotami. Špeciálny bus z Brezna k nim odvezie zdarma!

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM