Správy

Pripravte sa na meškanie: Uzavretá cesta medzi Tisovcom a Muráňom ovplyvní viac ako 20 spojov

Podľa slov BBSK sa dopravca snaží spojenie zachovať v núdzovom režime po obchádzkových trasách. Cestujúci však musia počítať s meškaním.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na meškanie: Uzavretá cesta medzi Tisovcom a Muráňom ovplyvní viac ako 20 spojov
4
Galéria

Viac než 20 autobusových spojov, ktoré prevádzkuje SAD Lučenec, ovplyvní uzavretie cesty II/531 medzi Tisovcom v Rimavskosobotskom okrese a Muráňom v Revúckom okrese, kde došlo k podmytiu vozovky a zosuvu svahu. Na svojej facebookovej stránke o tom informuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) s tým, že na štvrtok zvolal krízové stretnutie s prepravcom, ktoré určí ďalší postup.

„Dopravca sa snaží spojenie zachovať v núdzovom režime po obchádzkových trasách. Cestujúci však musia počítať s meškaním,“ upozorňuje BBSK.

Ako pokračuje, uzavretý úsek sa nachádza asi tri kilometre za Muráňom v smere na Tisovec a nebol súčasťou rozsiahlej rekonštrukcie ciest II/531 a II/532, ku ktorej tento rok kraj pristúpil. „Presný rozsah škôd bude známy až po posúdení odborníkmi,“ dodáva BBSK.

Cestu II/531 uzavrela polícia v stredu 13. novembra až do odvolania pre podmytie časti vozovky a následný zosuv svahu. Možnosti obchádzky tohto úseku sú z Brezna cez Červenú Skalu, Muráň a Revúcu, z Tisovca cez Hnúšťu, Ratkovú, Sirk a Revúcu a z Rimavskej Soboty cez Tornaľu a Revúcu. Premávka je usmerňovaná dopravným značením.

Zábery zosunutého svahu nájdete v priloženej fotogalérii!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Cestu medzi Tisovcom a Muráňom pre zosuv svahu uzatvorili
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM