Ľubomír Hudačko Šport

Pretekári revúckeho Klubu Biatlonu Magnezit: Pozrite si, aké pozoruhodné výsledky dosiahli po zaberačke na snehu

Nahradili kolieskové bežky tými skutočnými a zaberali na snehu. Revúcki biatlonisti dosiahli aj pozoruhodné výsledky, pozrite si, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Pretekári revúckeho Klubu Biatlonu Magnezit: Pozrite si, aké pozoruhodné výsledky dosiahli po zaberačke na snehu
Zdroj: Dnes24.sk

Prvé kolo Viessman pohára prebehlo na snehu. Prvé chladné dni tohto roka totiž umožnili zasnežiť trate biatlonového areálu v Osrblí a v dňoch 3. 1. až 6. 1. 2016 mohli pretekári Klubu Biatlonu Magnezit Revúca počas zimného tréningového sústredenia nahradiť kolieskové bežky tými skutočnými.

Pretekári urobili obrovské pokroky

Prvé chvíle na snehu strávili aj biatlonové nádeje z tréningovej skupiny trénera Milana Chrapána, pričom mnohí mali na úzkych bežkách svoju premiéru. Osrblie v nedeľu 3. 1. 2016 privítalo doslova krutými mrazmi, ale v ďalších dňoch sa teploty stabilizovali na primeraných hodnotách. Keďže zasnežované bežkové trate sú v rámci Slovenska veľmi vzácne, často bolo na štadióne husto ako na Revúckom jarmoku.

Ukázalo sa, že príprava na kolieskových korčuliach, ktorú tí najmenší absolvovali už od letných mesiacov, veľmi pomohla a pretekári urobili už po pár tréningových cykloch obrovské pokroky, z čoho v klube panuje veľká radosť. Prvé ostré štarty boli na programe v dňoch 8. 1. – 9. 1. 2016, keď sa konali preteky všetkých kategórií. Prvý deň patril rýchlostným pretekom a druhý deň vytrvalostným pretekom v žiackych kategóriách a pretekom s hromadným štartom v kategórií dorast/dospelí.

Bojovali o účasť na pretekoch olympijských nádejí

V kategórií dorast dospelí nastúpili v Revúckych farbách dvaja pretekári a to Andrea Uličná a Rado Humenník. Druhý menovaný obsadil pekné 5. miesto so streľbou (1,3) a Andrea 11. miesto (4,2) každý vo svojej kategórii. Pozornosť sa venovala aj odchovancom Lukášovi Ottingerovi a Tomášovi Sklenárikovi, ktorí už pretekajú za ŽP Šport Podbrezová. Bojovali o účasť na pretekoch olympijských nádejí a preto štartovali v staršej kategórii 18–19 ročných so zbraňou na pleciach. Tomáš k výbornému beho pridal len priemernú streľbu (3,2) a obsadil pekné 7. miesto, Lukáš Ottinger strieľal podobne (2,3) a obsadil 10. miesto.

V žiackych kategóriách klub reprezentovala Ema Kapustová, ktorá dosiahla ako mladšia vo svojej kategórii veľmi pekné, ale neobľúbené 4. miesto so streľbou (0,2), keď ju od pódiového umiestnenia delilo 25 sekúnd. V tejto kategórii ešte štartovali Anka Fujdiarová (0,1), dosiahla pekné 7. miesto a Emma Petalíková (3,2) 15. miesto. Medzi chlapcami bolo zastúpenie tiež len v najstaršej kategórii, kde René Chrapán svoj kvalitný bežecký výkon, žiaľ, nepodporil streľbou (1,4), čo ho odsunulo na 10. miesto. Štartoval tiež Andrej Mladší, ktorí skončil pri streľbe (1,3) na 19. mieste.

Museli absolvovať veľmi náročné trate

V nedeľu 10. 1. organizátori pripravili pre dorast a dospelých zaujímavé preteky s hromadným štartom, ale s dlhšími traťami a 4 streleckými položkami. Radovan Humeník obsadil 9. miesto, celkom 9 nezostrelených terčov, Andrea Uličná 9. miesto (12), Tomáš Sklenárik 8. miesto (8 nezostrelených terčov), Lukáš Ottinger 10. miesto (tiež 8 terčov nezostrelených). Na programe boli aj vytrvalostné preteky, keď žiaci museli absolvovať veľmi náročné trate vrátane kopca s najväčším prevýšením v rámci areálu v Osrblí, kde zvyčajne behajú len pretekári v starších kategóriách.

Strelecky sa žiakom celkom darilo. Ema Kapustová obsadila 4. miesto (0,2), Anka Fujdiarová 9. miesto (1,1), Emma Petalíková 14. miesto (1,1), René Chrapáň 5. miesto (0,0) a Andrej Mladší 18. miesto (1,4). Ďalšie kolo Viessman pohára čaká pretekárov tretí januárový víkend. Azda nadšenie a snaha najmladších biatlonistov zabezpečí, že na bežkách dosiahnu úroveň, keď budú môcť nastúpiť do svojich prvých pretekov už v tejto zime. Očakávania smerujú tiež k poriadnej snehovej nádielke v okolí Revúcej.

Informácie redakcii poskytol Libor Mladší, predseda Klub biatlonu Magnezit ŠŠSM Revúca

foto: Ondrej Štecz

Revúcki biatlonisti: Aj takto zaberali na snehu
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM