Aktualizované Peter Simon Rôzne Správy

Pred kaštieľom v Betliari sa piknikovalo: Aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch, FOTO a VIDEO

Piknik pred kaštieľom v Betliari sa niesol v historickom štýle. Podávali sa šľachtické piknikové pochúťky a rôzne špeciality z regiónu. Pozrite si parádne video z miesta :)

Ilustračný obrázok k článku Pred kaštieľom v Betliari sa piknikovalo: Aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch, FOTO a VIDEO
20
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Návštevníci z Rožňavy a širokého okolia si v sobotu, 14. júla 2018 od 14:00 hod. pred kaštieľom v Betliari na vlastnej koži vyskúšali, ako piknikovala aristokratická spoločnosť. Počasie doprialo, a tak sa podujatie uskutočnilo v krásnom prostredí pri živej hudbe.

Ako informovala Judita Krajčiová, betliarske múzeum obnovilo tradíciu piknikov v parku pri kaštieli podľa vzoru aristokratických zvykov pred štyrmi rokmi. Aj tohto roku boli vítaní všetci, ktorí chceli zažiť nezabudnuteľné chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka.

„Na lúke pred kaštieľom znela cigánska hudba v podaní kapely Classic Gipsy Music, o zábavu pre deti sa postaralo divadlo Theátrum s detským muzikálom „Pesničkál“ a pre najmenších boli pripravené aj kostýmy na fotografovanie. Návštevníci sa mohli pred kaštieľom vyfotiť s aristokratickou spoločnosťou v historických kostýmoch. Podávali sa šľachtické piknikové pochúťky a rôzne špeciality z regiónu,“ hovorí Krajčiová.

Tak ako po iné roky, aj teraz boli vítaní účastníci v historických kostýmoch. Návštevníci, ktorí prišli oblečení podľa dobovej módy, mohli absolvovať prehliadku kaštieľa a výstavy „Sudán 1911 – Andrássyovci vo svete, svet v Betliari“ zdarma.

„Počasie nám vyšlo, tak sme aj s účasťou spokojní. Sú tu ľudia z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia,“ spresnila Krajčiová a na našu otázku, ako zatiaľ prebieha letná sezóna v múzeu, povedala. „O kaštieľ je záujem. Chodia aj väčšie skupiny a aj autobusové zájazdy. Múzeum v najväčšej miere navštevujú Slováci, no potom sú to ľudia z Maďarska, približne takých 25%. Oni veľmi dobre poznajú aj Andrássyovskú rodinu a regionálnu históriu. Ďalej sú to návštevníci z Česka, Poľska, Nemecka, Anglicka a iných krajín,“ doplnila pre náš web Judita Krajčiová.

Zdroj: Dnes24.sk
Obrazom: Pred kaštieľom v Betliari sa piknikovalo
20
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM