Aktualizované Jakub Forgács Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto revúcke školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré revúcke sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto revúcke školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9

My sme sa ďalej zamerali na revúckych zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Revúca tam nesvieti ani v jednej zo spomínaných troch kategórií.

Najlepšie hodnotené revúcke školy

Medzi základnými školami sa v TOP 30 z Banskobys­trického kraja nenachádza ani jedna škola z Revúcej.

Prejdime na stredné odborné školy a revúckych zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 24. priečka v rebríčku patrí Strednej odbornej škole a 27. Súkromnej Strednej odbornej škole.

A čo gymnázia? 13. priečku v rebríčku si drží Prvé slovenské literárne gymnázium. Gymnáziu Martina Kukučína patrí 16. priečka.

Čítajte tiež:

Rebríček spokojnosti pacientov: Revúcka nemocnica figuruje až v poslednej pätnástke!

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM