Eva Viestová Samospráva

Revúcki žiaci na lyžovačke: Kto sa stal kráľovnou krásy lyžiarskeho výcviku?

Lyžiarsky kurz očami žiačok Júlie a Andrey: V posledný januárový týždeň sa uskutočnil lyžiarsky výcvik v stredisku Mlynky-Gúgel za účasti žiakov druhého stupňa Základnej školy J.A.Komenskéhoho. Sprevádzali nás dve inštruktorky: M. Chrapánová a K. Valašteková so zdravotníčkou Luciou Kriakovou.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki žiaci na lyžovačke: Kto sa stal kráľovnou krásy lyžiarskeho výcviku?
Foto: Eva Viestová
  • V pondelok po rozdelení sa do dvoch skupín ( začínajúci lyžiari a pokročilí lyžiari) sme sa zúčastnili prvých jázd. Podvečer sme si zopakovali zásady bezpečnosti pri jazde na svahu.
  • V utorok sme absolvovali dvojfázové lyžovanie. Večer sa konala voľba miss-ky a boy-a lyžiarskeho. Miss-kou lyžiarskeho sa stala Paula Kmecová a boy-om sa stal Patrik Škorňa. Ďalej nasledoval program „Dievčatá bavia chlapcov“.
  • V stredu sme sa učili základy carvingového lyžovania. Po večeri zase chlapci bavili dievčatá. V neskorších hodinách sa pre chlapcov konal stolnotenisový turnaj, ktorého víťazom sa stal Erik Šoltýs. A pre dievčatá bol pripravený kvíz o Slovenskom raji, ktorého víťazkami sa stali Júlia Molentová s Andreou Uličnou.
  • Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách sa konala lyžiarska súťaž v jednoduchšom slalome. Kategóriu pokročilých lyžiarov vyhrala Paula Kmecová a v kategórii začínajúcich lyžiarov zvíťazil Richard Kič. Na večer inštruktorky zorganizovali karneval za účasti DJ-ov. Najlepšou maskou bola odbornou porotou zvolená Andrea Uličná prezlečená za „automechanika značky Chevrolet“. Keďže to bol posledný večer bolo nám dovolené zabaviť sa na diskotéke.
  • Piatkové ráno sme ešte strávili na svahu a po obede sme sa pobrali domov. Všetci sme si z lyžiarskeho výcviku odniesli veľa zážitkov, skúseností a výborne sme sa na ňom zabavili.

info a foto:ZŠ Komenského

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM