Jakub Forgács Správy

Ľudí s koronavírusom poriadne pribudlo: Revúcky okres až s 8 novými prípadmi

Počet pozitívne testovaných ľudí s novým koronavírusom značne stúpol. Medzi nakazenými sú aj ženy a muži z nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Ľudí s koronavírusom poriadne pribudlo: Revúcky okres až s 8 novými prípadmi
Zdroj: TASR

Počas štvrtka (18. 6.) pribudlo na Slovensku 14 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1576 prípadov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

8 z Revúckeho okresu

Ako sa uvádza na webe, medzi novými nakazenými sú až tri ženy a päť mužov z Revúckeho okresu. V susednom okrese Rimavská Sobota sú nakazení žena a muž.

Doposiaľ sa vykonalo celkovo 200 373 testov, počas štvrtka sa ich spravilo 806. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1447 ľudí, za štvrtok pribudli štyria vyliečení pacienti.

Najviac v Banskobystrickom kraji

Hospitalizovaných je 20 osôb, z toho v jednom prípade ide o človeka s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ani na pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Na Slovensku počas štvrtka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 28.

Desať prípadov pribudlo vo štvrtok v Banskobystrickom kraji, dva v Trnavskom a zhodne po jednom prípade v Košickom a Žilinskom kraji.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM