Katarína Oravská Samospráva

Jelšava sa musela vynájsť kvôli chýbajúcim peniazom: Namiesto mestskej polície využíva SBS

Na mestskú políciu samospráva nemá peniaze, spolupracuje preto s SBS. Využíva ju na stráženie objektov, asistenciu pri mestských akciách alebo pri vysťahovaniach na základe rozhodnutia súdu.

Ilustračný obrázok k článku Jelšava sa musela vynájsť kvôli chýbajúcim peniazom: Namiesto mestskej polície využíva SBS
Zdroj: TASR

Na stráženie objektov, ale aj na asistenciu pri organizovaní podujatí využíva samospráva Jelšavy súkromnú bezpečnostnú službu (SBS). Ako povedal primátor mesta Milan Kolesár, na zriadenie mestskej polície im v rozpočte chýbajú peniaze.

Samospráva Jelšavy predĺžila zmluvnú spoluprácu s SBS o ďalší rok, jej služby bude využívať minimálne do februára 2015. V decembri minulého roka dočasne spoluprácu rozšírila aj o sprevádzanie skupín ľudí, ktorí sa presúvali vo večerných hodinách zo spoločenských podujatí. Reagovala tak na zvýšený počet prípadov lúpežných prepadnutí.

„Teraz sa situácia upokojila a aj pešie hliadky štátnej polície sú v meste zriedkavejšie. V rámci dohody s SBS nemáme zastrešené všetky činnosti, aké by vykonávala mestská polície, lebo to neumožňuje zákon. Niekoľkokrát sme uvažovali o jej zriadení, no finančne nám to nevychádza. Takto SBS využívame na stráženie objektov, asistuje pri mestských akciách a sporadicky ju využívame v situáciách, keď máme rozhodnutie súdu o vysťahovaní. Mestský kamerový systém monitorujeme sami, ale je napojený v rámci ochrany budov aj na jej pult. Toto je momentálne riešenie, ktoré dokážeme finančne zvládnuť,“ povedal Kolesár.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM