Šport

Jazda na horskom bicykli aj beh pod Muránskym hradom. Do bojov sa zapojili aj škôlkari

V nedeľu sa konalo okresné kolo 11. ročníka „Národnej cyklistickej súťaže“ žiakov materských, základných a stredných škôl , ktoré sme spojili aj so XVII. ročníkom „Horského duatlonu“ v Muráni, kde sme pridali aj kategóriu pre ženy a mužov, aby sa do súťaženia mohli zapojiť aj rodičia sú

Ilustračný obrázok k článku Jazda na horskom bicykli aj beh pod Muránskym hradom. Do bojov sa zapojili aj škôlkari
Foto: Eva Viestová

Už z názvu je jasné, že súťažiaci sa najsamprv museli popasovať na dobre pripravených tratiach na bicykli a potom si to ešte museli odbehať. Samozrejme nechýbali ani kamaráti, rodičia a starý rodičia, ktorí ich prišli povzbudiť a o to lepšie sa im pretekalo.

Hlavným cieľom v takýchto súťažiach je zapojenie mládeže do športových aktivít, utváranie si vzorov, ktoré preslávili našu krajinu ako viacnásobný majster sveta a olympijský víťaz Anton Tkáč a pre mládež iste stále viac a viac populárny Peter Sagan.

Aj preto aj SCK Magnezit podporuje takéto podujatia a podieľa sa ako usporiadateľ okresného kola. Usporiadateľom „Horského duatlonu“ je obec Muráň.

Víťazi v jednotlivých kategóriách v Horskom duatlone :

  • Kategória Mikro : Markus Sklenárik
  • Kategória Mili : Ján Dulaj
  • Kategória Mini dievčatá : Timea Velková
  • Kategória Mini chlapci : Filip Špak
  • Kategória ml. žiaci : Matej Palúš
  • Kategória dorastenci : Attila Zsíros
  • Kategória st. dorastenci : Patrik Boleček
  • Kategória ženy : Kvetoslava Slaná
  • Kategória muži : Stanislav Sklenárik

Podujatie podporili Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenský zväz cyklistiky.

„Súťaž pozostáva z horskej cyklistiky a behu. V konečnom dôsledku vôbec nejde o samotné víťazstvo, pretože vyhráva každý, kto prekoná sám seba a absolvuje túto trať. Už tradične najemotívnejšie preteky prežívajú škôlkari. Doslova bojujú ako o život“, povedal organizátor súťaže Pavol Mlákay z SCK Magnezit Jelšava.

„Pre nás je zase doslova inšpirujúce, že takéto malé deti dokážu prekonať určitú vzdialenosť na bicykli, ale aj na vlastných nohách. O to väčší obdiv potom patrí rodičom, ktorí neraz absolvujú celé tri kolá po vlastných, v tesnom závese za svojimi ratolesťami, pripravení v prípade potreby zasiahnuť,“ dodal Mlákay.

info: SCK Magnezit Jelšava/tasr foto: SCK Magnezit Jelšava

Duatlon Muráň 2013
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM