Jakub Forgács Rôzne

Hrdí sa práve takým aj vaše dieťa? TOP 10 dievčenských a chlapčenských mien revúckych novorodencov

Krstné meno si nikto z nás nevyberá. Kým v minulosti sa zvykli dávať deťom mená často po rodičoch, prípadne babke či dedkovi, dnes je tomu nezriedka inak. Pozrite si, aké mená najviac dávali mamičky deťom v roku 2015 v revúckej pôrodnici.

Ilustračný obrázok k článku Hrdí sa práve takým aj vaše dieťa? TOP 10 dievčenských a chlapčenských mien revúckych novorodencov
Zdroj: TASR

Zisťovali sme, ako to vyzerá s pôrodnosťou v Nemocnici s poliklinikou Revúca. Ako nás informovala Eva Mocová, primárka pediatrie a neonatológie, v roku 2015 sa u nás narodilo 305 detí. Pre porovnanie, rok predtým ich bolo 310.

Rodičia pre svoje malé ratolesti vymýšľali všelijaké mená. Pozrite si top desiatku najobľúbenejších dievčenských aj chlapčenských mien za toto obdobie v revúckej pôrodnici.

Poradie Dievčenské meno Počet dievčat Chlapčenské meno Počet chlapcov
1. Ema 7 Nikolas 8
2. Natália 5 Marek 8
3. Michaela 5 Sebastian 6
4. Patrícia 5 Lukas 5
5. Sofia 4 Tomáš 5
6. Nina 4 Denis 4
7. Emília 3 Jakub 4
8. Vivien 3 Jozef 4
9. Adriana 3 Alex 4
10. Melisa 3 Martin 3

„Je fakt, že pôrodnosť v našom regióne klesá, lebo mamičky chodia rodiť do iných pôrodníc. To je podľa mňa škoda, lebo nie je dôvod, aby nerodili u nás,“ dodala na záver Mocová, ktorá poukázala na starostlivosti o novorodencov systémom rooming-in, čo je úprava pobytu matky s dieťaťom v období krátko po pôrode, ktorá umožňuje, aby bol novorodenec s matkou nepretržite vo dne aj v noci.

Čítajte tiež:

Aj takéto mená dostali bábätká v Revúcej: Diego, Austin, Iliana a to nie je ešte všetko!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM