Ľubomír Hudačko Hokej

Hokejisti MHK Magnezit Revúca na turnaji v Česku: Zanietenci si zmerali sily na ľadovej ploche, ako sa im darilo?

Už niekoľko rokov sa stretávajú hokejoví zanietenci a to mnohí už v skutočne zrelom veku z HK Magnezit Revúca a Rýmařova na spoločných stretnutiach, kde si zmerajú sily i schopnosti na ľadovej ploche. Tentoraz Revúčania ako hostia priateľov v Rýmařove na severnej Morave. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti MHK Magnezit Revúca na turnaji v Česku: Zanietenci si zmerali sily na ľadovej ploche, ako sa im darilo?
Zdroj: Dnes24.sk

Domáci v snahe ukázať aj okolie realizovali turnaj v Horním Benešove. V mestečku s 2370 obyvateľmi boli na obidv k dispozícii športový areál, najmä zimný štadión, športová hala s pristavanou kolkárňou, tenisové ihriská, či futbalové plochy.

O tom, že zimný štadión je využívaný počas zimnej sezóny permanentne záujemcami aj z okolia netreba hovoriť, počas leta je využitý na in-line korčuľovanie a hokej a na rôzne športové aktivity. Aj mládež má dosť možností športovo sa realizovať. Aj takto vyzerá krátke porovnanie tzv. vidieka a možností v Česku a na Slovensku. Hokejový amatérsky turnaj bol vďaka účasti 4 mužstiev – organizátor HC Medvědi Rýmařov, domáci HC Horní Benešov, Vikingové Rýmařov a HK Magnezit Revúca. Výsledky boli nasledovné:

Horní Benešov – Magnezit Revúca 0:3

  • Góly: Prtko, Špak, Skybjak

V úvodnom stretnutí sme udržali domácich zodpovednou obrannou hrou podloženou spoľahlivým Bystrenom v našej bránke a využili len tri z mnohých príležitostí na víťazstvo.

Magnezit Revúca – Vikingové Rýmařov 3:2

  • Góly: Prtko 2, Špak

V nasledujúcom stretnutí bol priebeh vcelku vyrovnaný, no náš presný zásah v záverečnej tretine nám zabezpečil aj druhé víťazstvo.

Medvědi Rýmařov – Magnezit Revúca 8:5

  • Góly: Prtko 2, Špak, Slanec, Skybjak

V záverečnom stretnutí, prakticky finále, už pomaly dochádzali sily a oveľa mladší tím Medveďov si už nenechal ujsť víťazstvo v zápase, ktorý uspokojil aj prítomných divákov hrou „hore-dolu“ i množstvom gólov.

Konečné poradie:

  • 1. Medvedi Rýmařov 6b.,
  • 2. Magnezit Revúca 4b.,
  • 3. Horní Benešov 2b.,
  • 4. Vikingové Rýmařov 0b.

Úspešné vystúpenie na turnaji sme ukončili vo welnese s dohodou budúcoročného stretnutia. Dúfajme, že opäť v Revúcej, aby sme nemuseli zabezpečovať ľad tak, ako vlani v Rimavskej Sobote alebo v Rožňave.

Informácie redakcii poskytol Vlado Andraščík

MHK Magnezit Revúca na turnaji v ČR
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM