Krimi

FOTO z miesta nešťastia: Vodič z Jelšavy zrazil chodca, ten na mieste zomrel

Cez Vianoce prišiel o život chodec. Podľa slov polície mu mohol zachrániť život reflexný prvok.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z miesta nešťastia: Vodič z Jelšavy zrazil chodca, ten na mieste zomrel
4
Galéria

Polícia v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu pri ktorej prišiel o život chodec. Dopravná nehoda sa stala 25. decembra o 23:45, na ceste I/66 medzi obcami Podbrezová a Lopej. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Vodič (36) osobného motorového vozidla VW Sharan z Jelšavy, ktorý jazdil v smere Brezno – Banská Bystrica, za obcou Podbrezová z doposiaľ nezistených príčin zrazil 20-ročného chodca z Jasenia. Chodec nemal na sebe reflexné prvky a nachádzal sa na ceste v strede jazdného pruhu. Utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ pokračovala hovorkyňa.

„Na vozidle vznikla škoda odhadnutá na 4-tisíc eur. U vodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. U chodca bola nariadená súdna pitva a odber krvi na zistenie požitia alkoholických nápojov,“ dodala Faltániová so slovami, že poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

„V tomto ročnom období je veľmi dôležitá zvýšená opatrnosť účastníkov v cestnej premávke. Touto cestou opäť vyzývame vodičov k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili poveternostným podmienkam a to najmä zhoršenej viditeľnosti a taktiež, aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky. Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát práve neprimeraná rýchlosť jazdy, neprispôsobenie rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam a tiež nevenovanie sa plne vedeniu vozidla. Chodcom pripomíname povinné používanie reflexných viest a reflexných prvkov, ktoré im ukladá zákon, ale hlavne im môžu na cestách zachrániť život,“ upozornila vodičov a chodcov policajná hovorkyňa.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z miesta nešťastia!

V OBRAZOCH: Na ceste medzi Breznom a Bystricou vyhasol život chodca
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM