Jakub Forgács Iné športy

FOTO: Veľké biatlonové zápolenie v Revúcej. Ako sa darilo našim či reprezentantom?

Takmer dve stovky pretekárov zamierili prednedávnom do Revúcej. V obrovskej konkurencii sa veru nestratili ani biatlonisti z nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Veľké biatlonové zápolenie v Revúcej. Ako sa darilo našim či reprezentantom?
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Revúcka strelnica hostila počas posledného júnového víkendu takmer 200 biatlonových pretekárov všetkých vekových kategórií. Konali sa tu preteky Viessmann pohára v letnom biatlone. Súťažilo sa vo všetkých vekových kategóriách, od najmladších žiakov (10–11 ročných) až po seniorov (nad 50 rokov). Do bojov sa zapojila aj početná skupina biatlonistov z maďarských klubov.

Revúcki odchovanci

Podujatie v sobotu otvorila primátorka Revúcej Eva Cireňová a súťažiaci nastúpili do rýchlostných pretekov. V tých radosť urobili viacerí športovci. V kategórii dorastencov 16–17 r. to boli pretekári ŽP Šport Podbrezová, ktorí sú revúckymi odchovancami – Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger, ktorí obsadili krásnu prvú a tretiu priečku. V kategórii žien sa darilo Anke Košinárovej, ktorá sa vďaka bezchybnej streľbe prestrieľala na pekné tretie miesto.

V žiackych kategóriách na stupne víťazov vystúpila Tamarka Molentová, ktorá v konkurencii trinástich 10–11-ročných žiačok vybojovala striebro. Ema Kapustová a Samo Siman získali nepopulárne “zemiakové” medaily, čiže štvrté priečky. Na trate nastúpili spomedzi revúckych biatlonistov aj V. Šteczová, A. Štempelová a A. Ottinger medzi najmladšími, R. Bíž a T.Kuchta v kategórii 12–13 r., A. Fujdiarová a E.Petalíková medzi najstaršími žiačkami. V kategórii dorastu a dospelých súťažili v revúckych farbách okrem vyššie spomenutých aj A. Uličná, R. Humenník, J. Majerčík s bezchybnou streľbou a P. Košinár.

Slovenskí reprezentanti

Na nedeľné vytrvalostné preteky sa prihlásili aj biatlonoví reprezentanti Slovenska, čo sľubovalo zážitky pre divákov. Naša, zo zimnej sezóny najúspešnejšia, biatlonistka Paulína Fialková, sa kvôli zraneniu do bojov zapojiť nemohla a tak pretekárov povzbudzovala ako diváčka. Z mužskej reprezentácie sme mali možnosť vidieť Mateja Kazára, Tomáša Hasilu a Michala Šímu, ktorých však vo vytrvalostnom preteku vďaka jedinému nezostrelenému terču predčil nádejný pretekár Henrich Lonský z ŠKP Banská Bystrica.

V kategórii dorastencov sa opäť darilo revúckemu odchovancovi Lukášovi Ottingerovi, ktorý vybojoval striebro, vedúci pretekár tejto kategórie a náš odchovanec Tomáš Sklenárik sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou. Za ženy bodovala Anka Košinárová, ktorá zhodne ako v sobotu získala bronz. V žiackych kategóriách sme “ulovili” jednu bronzovú medailu, vďaka Samovi Simanovi v kategórii žiakov 10–11-ročných a opäť dve nepopulárne štvrté priečky, ktoré získali Veronika Šteczová (10–11-ročné žiačky) a Ema Kapustová (14–15-ročné žiačky).

Revúca je už tradične známa tým, že do víkendového programu zaraďuje aj neoficiálny, ale veľmi napínavý pretek prípravkárov. Tu nám radosť urobila Lenka Repáková, ktorá získala striebro medzi dievčatami a Markus Sklenárik svojim bronzom medzi chlapcami.Naj­mladšími prípravkármi boli za Revúcu štartujúci Maťko Kliešek a Emka Šteczová

Čítajte tiež:

Úspešný rok revúckych volejbalistov. Vybojovali medaile aj postupy na majstrovstvá

Zápolenie mladých revúckych biatlonistov v OBRAZOCH
10
Galéria
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM