Správy

Dobrovoľní hasiči z Muráňa majú nového pomocníka: Získali externý defibrilátor

Nezisková organizácia Falck pripravila výzvu s názvom „15 AED pre dobrovoľných hasičov“, ktorej myšlienkou je podporiť aktívne pôsobiace dobrovoľné hasičské zbory na Slovensku a odovzdať im do užívania život zachraňujúci prístroj AED.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľní hasiči z Muráňa majú nového pomocníka: Získali externý defibrilátor
Zdroj: TASR

V uplynulých dňoch mali dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) na Slovensku možnosť zapojiť sa do výzvy o 15 automatických externých defibrilátorov (AED). Do tejto výzvy sa prihlásilo viac ako 170 DHZ. Záujem o AED prístroj prejavili zbory patriace podľa stupňa nebezpečenstva katastrálneho územia obce do kategórie „A“ alebo napríklad aj niektoré z historicky najstarších dobrovoľných hasičských zborov na Slovensku.

Nezisková organizácia Falck pripravila výzvu s názvom „15 AED pre dobrovoľných hasičov“, ktorej myšlienkou je podporiť aktívne pôsobiace dobrovoľné hasičské zbory na Slovensku a odovzdať im do užívania život zachraňujúci prístroj AED. Podmienkou k zapojeniu sa do projektu bolo vyplnenie registračného formulára na webovej stránke vyhlasovateľa.

Do projektu sa zapojilo viac ako 170 registrovaných a na Slovensku pôsobiacich DHZ. V prihláškach sa častokrát ukrývali rôzne príbehy plné odhodlania, vytrvalosti a zanietenia pre dobrovoľníctvo a hasičinu.

Cieľom výzvy bolo podporiť činnosť dobrovoľných hasičov a pomôcť im rozšíriť ich profesionálne vybavenie. Falck dlhodobo podporuje myšlienku sprístupňovania externých defibrilátorov pre širokú verejnosť, aby boli tieto život zachraňujúce prístroje v prípade potreby k dispozícii pre čo najrýchlejšie použitie.

Zoznam 15 DHZ, ktoré získali AED:

1) DHZ Kuková
2) DHZ Predajná
3) DHZ Muráň
4) DHZ Spišské Bystré
5) DHZ Liptovská Kokava
6) DHZ Mošovce
7) DHZ Borský Mikuláš
8) DHZ Zohor
9) DHZ Rovinka
10) DHZ Gabčíkovo
11) DHZ Matiašovce
12) DHZ Horovce
13) DHZ Stará Bystrica
14) DHZ Trstená – odbor Služobnej kynológie
15) DHZ Mníšek nad Hnilcom

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM