Eva Viestová Samospráva

Deti zo Zochovej školy sa venujú plávaniu. Pridajte sa k nim aj vy

Plávanie ako pohybová aktivita je základným stavebným kameňom zložitejších pohybových zručností. Je to jeden z mála športov, ktorý nemá skoro žiadne obmedzenia z hľadiska veku, zdravotného stavu a výkonnosti.

Ilustračný obrázok k článku Deti zo Zochovej školy sa venujú plávaniu. Pridajte sa k nim aj vy
Foto: Eva Viestová

Už od detstva je veľmi dôležité viesť deti k plávaniu pod odborným dohľadom učiteľov plávania, aby si osvojili správne pohybové návyky a techniku.

Plávanie sa uprednostňuje ako pomerne časovo a finančne nenáročná aktivita, prístupná každému. Význam plávania je veľmi široký, vplýva aj na správne držanie tela a celkovo prispieva k znižovaniu stresu.

Plávanie je super

Plávanie je aktivita, pri ktorej sa vyskytuje najmenej úrazov, samozrejme po zvládnutí správnej techniky a dodržiavaní pravidiel, ktoré si vodné prostredie vyžaduje. Tomu, čo od tohto športu očakávame, treba prispôsobiť i samotné plavecké techniky, ich intenzitu a dĺžku.

Ako na to?

Netreba sa nechať odradiť počiatočnými neúspechmi, či nesplnením vašich očakávaní. Aj správne plávať je potrebné sa najskôr naučiť – napríklad s nami, na plaveckom krúžku, ktorý funguje na základe podpory Rady Rodičov pri ZŠ I.B.Zocha v Revúcej.

Stretávame sa pravidelne každý utorok v čase od 13.30–15.30 hod. v plavárni GMK v Revúcej. Spoločne sa naučíme štyri plavecké štýly: prsia, kraul, znak, motýlik.

Plávanie je jednoducho super, príď aj ty medzi nás.

info a foto: ZŠ I.B.Zocha

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM