Eva Viestová Kultúra

Deti z komunitného centra nezaháľajú ani počas prázdnin. Navštívili kníhkupectvo a všeličo sa naučili

Deti sú naša budúcnosť, do ktorej sa oplatí investovať. Čas, energiu, vedomosti, lásku. Tak to vníma aj Zuzana Šibalová, ktorá sa venuje dobrovoľníckej činnosti s nezaopatrenými deťmi v komunitnom centre na Strmej ulici v Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Deti z komunitného centra nezaháľajú ani počas prázdnin. Navštívili kníhkupectvo a všeličo sa naučili
Foto: Eva Viestová

V spolupráci s terénnou sociálnou pracovníčkou Zuzanou Topoliovou spoločne organizujú pre deti z komunitného centra aktivity rôzneho druhu.

Dve z takýchto aktivít sa uskutočnili v revúckom kníhkupectve KnihArt. Boli to zaujímavé interaktívne popoludnia, ktoré viedla majiteľka knihy Tatiana Kršková.

Nenásilnou a hravou formou presvedčila deti počas letných prázdnin zapojiť do chodu ich hlavičky – a tie ani nevedeli, ako sa aktívne zapojili. Naučili sa nové básničky, prostredníctvom čítaných krátkych príbehov spoznali nové životné múdrosti a ponaučenia. Získané vedomosti v závere aj spoločne vyhodnotili… Už sa tešíme na ďalšie stretnutia.

Deti z komunitného centra na návšteve kníhkupectva
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM