Eva Viestová Rôzne

Bláznenie na motorkách, pytliaci aj zlodeji. Policajti chcú v Muránskej planine pritvrdiť!

Preventívnu akciu zameranú na environmentálnu trestnú činnosť absolvovali počas dvoch dní policajti so strážcami Národného parku Muránska planina. Ako povedal riaditeľ národného parku Milan Boroš, doterajšie dohováranie neprinieslo žiadaný efekt.

Ilustračný obrázok k článku Bláznenie na motorkách, pytliaci aj zlodeji. Policajti chcú v Muránskej planine pritvrdiť!
Foto: Eva Viestová

Teraz chcú v chránených územiach pritvrdiť a na rad prídu pokuty, či podnety na prokuratúre.

Policajti a strážcovia prečesali Muránsku planinu

Desiatky policajtov a strážcov štátnej ochrany prírody kontrolovali územia Národného parku Muránska planina a Národného parku Nízke Tatry. Do terénu sa vybrali pešo, na autách, ale aj terénnych motocykloch či štvorkolkách. „Táto akcia má predovšetkým preventívny charakter“, povedal riaditeľ Boroš. Ako doplnil Štátna ochrana prírody si takúto iniciatívu veľmi cení. „Ide o to, aby ľudia videli, aké množstvo policajtov a strážcov ide priamo tam, kde sa trestné činy páchajú,“ dodal Boroš.

Pytliaci a zlodeji sú aj na Muránskej planine

Ochranári evidujú v chránených územiach viaceré trestné činy. Najčastejšie sa problémy vyskytujú s nedovoleným prejazdom motocyklov a štvorkoliek. Problémom sú aj pytliaci a zlodeji dreva. „Správam národných parkov chýba dostatočný počet strážcov prírody, preto je preventívny charakter na nezaplatenie. Ibaže vzhľadom na to, že environmentálna výchova a dohovory sú neúčinné, budeme musieť aj my siahnuť k tvrdším opatreniam. Budeme častejšie pokutovať a aj podávať žaloby na prokuratúru,“ doplnil riaditeľ Muránskej Planiny.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM