Jakub Forgács Správy

Slovensko sužujú BÚRKY a POVODNE: Zatopilo dedinu, s vodou bojuje aj Bratislava, FOTO

Silné búrky a lejaky spôsobujú problémy na viacerých miestach Slovenska. Kde je situácia najhoršia?

Ilustračný obrázok k článku Slovensko sužujú BÚRKY a POVODNE: Zatopilo dedinu, s vodou bojuje aj Bratislava, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj / TASR/Jaroslav Novák

Uzavreté cesty

Z dôvodu búrky sú zaplavené niektoré úseky cesty II/500 Senica – Kunov, ale aj v okolí obce Sobotište. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

V mestskej časti Senice Kunov je nahlásený aj vytopený rodinný dom. „Na miestach pomáhajú dobrovoľní hasiči. Upozorňujeme vodičov, že husté blato nahlásili vodiči aj na hlavnom ťahu cesty I/51 z Trstína na obec Boleráz,“ uviedla polícia.

Podľa slov polície je uzavretá cesta III/1150: Kunov časť obce Senica (okr. Senica), kde odčerpávajú vodu zo zaplavených domov aj cesta na začiatku Hornej Krupej v smere od Dolnej Krupej, ktorá je neprejazdná kvôli nánosom blata. „Hasiči sú na mieste, do obce sa z tohto smeru nedá dostať, v úseku uviazlo jedno auto,“ píšu muži zákona.

Búrka je momentálne aj v Trnave. „Zároveň odporúčame zvýšiť opatrnosť na cestách, dodržiavať dostatočné odstupy medzi vozidlami a rýchlosť jazdy prispôsobiť aktuálnym poveternostným podmienkam,“ apeluje polícia.

Problémy v Bratislave

„V súvislosti s aktuálnymi poveternostnými podmienkami upozorňujeme vodičov, že na území Bratislavy došlo k čiastočnému zaplaveniu cestných komunikácií a následnej tvorbe kolón,“ uviedli bratislavskí krajskí policajti na sociálnej sieti, kde zverejnili aj aktuálne video.

„Z toho dôvodu vyzývame vodičov, ak je to možné, aby počkali s presunom motorovými vozidlami do doby poklesu vody na cestných komunikáciách,“ dodali a zároveň upozornili vodičov, aby pri presune vozidlom zvýšili opatrnosť a dbali na bezpečnosť v cestnej premávke.

Zábery z vyčíňania búrok na Slovensku nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy o situácii s počasím na Slovensku

V OBRAZOCH: Slovensko bičujú silné búrky, spôsobujú krupobitie aj záplavy
10
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM