Správy

Farmári chystajú ďalší PROTEST: Stredoslovenské mesto čakajú OBMEDZENIA

V súvislosti s ohláseným protestom prijala polícia viacero bezpečnostných opatrení, zabezpečovať verejný poriadok a usmerňovať dopravu budú na mieste policajné hliadky.

Ilustračný obrázok k článku Farmári chystajú ďalší PROTEST: Stredoslovenské mesto čakajú OBMEDZENIA
9
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V Rimavskej Sobote sa vo štvrtok (22. 2.) uskutoční protestná akcia farmárov. Kolóna traktorov a iných poľnohospodárskych vozidiel sa bude presúvať ulicami mesta, poľnohospodári však prejdú aj hlavným ťahom smerom na Lučenec. Vodiči sa tak musia pripraviť na dopravné obmedzenia. Na základe upozornenia polície o tom na svojej oficiálnej webovej stránke informovala samospráva.

Kadiaľ povedie prostest?

Protest farmárov v Rimavskej Sobote sa začne o 10.00 hod. pred budovou mlynov na Košickej ceste, zúčastniť sa na ňom má vyše 80 poľnohospo­dárskych vozidiel. „Kolóna sa bude presúvať smerom na Košice, následne odbočí do mesta a bude pokračovať cez Cintorínsku a Družstevnú ulicu, následne cez svetelnú križovatku na Malohontskú ulicu, kde sa kolóna zdrží približne hodinu,“ priblížilo mesto.

Po prestávke budú poľnohospodári v protestnej akcii pokračovať jazdou cez rozostavanú okružnú križovatku na Sobôtke. Ďalej prejdú po ceste I/16 v smere na Lučenec cez Babin Most ku kolibe pri Ožďanoch, odkiaľ sa vrátia späť do Rimavskej Soboty. Ukončenie protestu sa predpokladá o 15.00 hod.

Opatrenie polície

V súvislosti s ohláseným protestom prijala polícia viacero bezpečnostných opatrení, zabezpečovať verejný poriadok a usmerňovať dopravu budú na mieste policajné hliadky. „Žiadame vodičov, aby sa v uvedenom čase vyhli ohláseným miestam, v prípade, ak budú daným úsekom prechádzať, aby rátali s obmedzeniami a rešpektovali pokyny polície,“ uviedlo mesto.

Protesty poľnohospodárov sa vo štvrtok budú konať aj v ďalších slovenských mestách. Zhromaždenia organizuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Zábery z nedávneho protestu farmárov si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Celoslovenský protest farmárov a gazdov vo Zvolene
9
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM