Simona Husaniková Správy

Zmeny v našej nemocnici: Pribudli lôžka pre dlhodobo chorých

Liečebňu pre dlhodobo chorých (LDCH) vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Lučenci sťahujú tento týždeň do nových priestorov. Po presťahovaní sa zvýši počet lôžok na oddelení a zvýši sa aj kvalita poskytovaných služieb. Nemocnica tak reaguje na potreby regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny v našej nemocnici: Pribudli lôžka pre dlhodobo chorých
Zdroj: Webnoviny.sk

Nové priestory pre LDCH vytvorili na treťom poschodí zrekonštruovanej budovy polikliniky. Doteraz mali 30 lôžok v starom chirurgickom pavilóne. ,,V nových priestoroch bude určite vyšší komfort pre pacientov, ale aj pre personál. Zo starého oddelenia sťahujeme skutočne len to nevyhnutné, pretože sa snažíme mať v nových priestoroch aj nové vybavenie. Kapacitne ho navyše rozširujeme na 47 lôžok. Reagujeme tak na potreby regiónu, keďže pre umiestnenie pacienta na takéto oddelenie sú už čakacie lehoty. Vekový priemer obyvateľov sa pritom neustále zvyšuje a s vekom pribúdajú aj zdravotné komplikácie a tie chceme pacientom pomôcť prekonávať aj na tomto oddelení," povedal Július Höffer, riaditeľ nemocnice.
Peniaze na opravu vnútorných priestorov a na nové vybavenie použila nemocnica prevažne z vlastných zdrojov. ,,Použili sme na to niečo vyše 50.000 eur. O presnej sume je ťažko hovoriť, pretože niečo sme získali aj od sponzorov a mnohé veci sme dokázali spraviť vlastnými silami, keďže máme svojich murárov, alebo napríklad aj maliarov," dodal riaditeľ nemocnice.
V nemocnici plánujú opraviť aj starý chirurgický pavilón. Rozhodnutie však padne až koncom roka, keď bude mať vedenie nemocnice k dispozícii záverečný účet o hospodárení. Chirurgický pavilón by chceli prerobiť na infekčné oddelenie. Jednotlivé rekonštrukcie majú zefektívniť chod nemocnice a v budúcnosti ušetriť peniaze za prevádzku nevyhovujúcich, či nepotrebných priestorov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM