Kultúra

Zažite návrat do STREDOVEKU: Hradné hry prinesú i rytiersku dráhu s historickým táborom

Fiľakovské hradné hry návštevníkom opäť ponúknu historickú atmosféru a ukážky každodenného života, kultúry a tradícií z období, v ktorých hrad zastával významnú vojenskú a strategickú funkciu.

Ilustračný obrázok k článku Zažite návrat do STREDOVEKU: Hradné hry prinesú i rytiersku dráhu s historickým táborom
Zdroj: Rastislav Búgel

Hradný areál vo Fiľakove ožije prvú septembrovú sobotu tradičnou akciou s názvom Fiľakovské hradné hry. V poradí 23. ročník podujatia tento rok prinesie i ukážky tancov a odevov z obdobia renesancie a baroka. TASR o tom informovalo Hradné múzeum vo Fiľakove (HMF), ktoré podujatie organizuje.

Návrat do stredoveku

Fiľakovské hradné hry návštevníkom opäť prinesú historickú atmosféru a ukážky každodenného života, kultúry a tradícií z období, v ktorých Fiľakovský hrad zastával významnú vojenskú a strategickú funkciu. V hradnom areáli bude v sobotu 2. septembra počas celého dňa pripravených i množstvo sprievodných aktivít.

„Účinkujúce historické skupiny priblížia život vo vojenských táboroch, bojové techniky a zbrane používané v období medzi 13. a 17. storočím, ale takisto aj bežný život našich predkov, ba dokonca aj dobový bosorácky proces. Chov zvierat a ich využitie v minulosti priblížia ukážky historických plemien pastierskych a loveckých psov,“ priblížili organizátori s tým, že pripravené je i sokoliarske vystúpenie.

Viac o tom, aký pestrý program čaká na návštevníkov, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM