Aktualizované Správy

V Lučeneckom okrese otvorili volebné miestnosti načas

Voľby do Európskeho parlamentu sa v Lučeneckom okrese začali bez problémov a všetky volebné miestnosti boli otvorené načas.

Ilustračný obrázok k článku V Lučeneckom okrese otvorili volebné miestnosti načas
Zdroj: TASR

Voľby do Európskeho parlamentu sa v Lučeneckom okrese začali bez problémov a všetky volebné miestnosti boli otvorené načas. TASR to potvrdil Jaroslav Morháč, zapisovateľ okresnej volebnej komisie, ktorá zastrešuje okresy Lučenec a Poltár.

„Všetky miestnosti v 133 volebných okrskoch boli otvorené o 7.00 h, nezaznamenali sme žiadne problémy,“ priblížil Morháč. Dodal, že vo volebných komisiách v obidvoch okresoch majú dovedna 1400 ľudí.

Ako dodal večer, „nemáme hlásené žiadne problémy. Vonku bola aj naša komisia, akurát sa jej členovia vrátili,“ priblížil Morháč s tým, že doterajšia volebná účasť v okrese je na úrovni okolo 12 až 13 percent.

„Veľa ľudí však zlákalo pekné počasie. Počítame teda, že pôjdu voliť teraz večer po ôsmej. Očakávame, že konečná účasť u nás môže byť okolo 15 percent,“ odhadol Morháč.

V okrese Lučenec sa voľby konajú v 57 obciach, vrátane dvoch miest – Lučenca a Fiľakova, v okrese Poltár v 22 obciach, z ktorých je mestom iba okresné sídlo.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM