Ľubomíra Karmanová Správy

Už vám padli do očí? Na trhoch v Lučenci môžete navštíviť najžiarivejší i najsladší stánok

V meste to už niekoľko dní dýcha pravou vianočnou atmosférou. K nej patria aj vianočné trhy. Takmer štyridsať stánkarov má ponuku rôznych pokrmov, pochutín či nápojov. Prevládajú medoviny, cukrovinky, ozdoby a iný vianočný sortiment. Navštíviť môžete aj najžiarivejší, či najsladší stánok.

Ilustračný obrázok k článku Už vám padli do očí? Na trhoch v Lučenci môžete navštíviť najžiarivejší i najsladší stánok
Zdroj: Dnes24.sk

Pastva pre čuch, chuť aj oči. Vianočné trhy v Lučenci sú v plnom prúde a vychutnať si môžete hneď niekoľko pochutín, pokrmov či nápojov.

Pre najmenších sladkosti, vláčik, aj živý betlehem

Tých najmenších návštevníkov trhu lákajú najmä sladkosti. Stánkov s dobrotami od výmyslu sveta je tu hneď niekoľko. V niektorých vám ponúknu aj na ochutnanie. Oblátky vlastnej výroby môžete nielen kúpiť, ale aj ochutnať v stánku, v ktorom rôzne ochutené, išli doslova na dračku.

Deťom od sladkostí prechádzal zrak aj k živým ovečkám v betleheme, či na vláčik, na ktorom sa mohli do sýtosti povoziť. „Bol to dobrý nápad dať sem betlehem. Prišli sme s deťmi hlavne kvôli tomu, na trhoch veľmi nenakupujeme, ale tento rok je tu aj dobrý program, tak sme sa prišli pozrieť,“ povedala Lučenčanka Anka, mamina veselej Katky a Damjánka.

Najžiarivejší

V stánkoch tento rok oproti minulým, ponúkali predajcovia len vianočný sortiment. „Tento rok sme sa rozhodli spraviť trhy radšej v menšom, ale výlučne s vianočnou tematikou,“ povedala Lucia Sujová z Mestského úradu. „Konečne tu máme vianočné trhy ako sa patrí. Po minulé roky tu predávali rôzny tovar, ale takmer nič vianočné a oblečenie si môžeme kúpiť aj v obchodoch. Tento rok to má skutočne vianočnú atmosféru,“ ocenila novinku Alica.

V stánkoch si môžete kúpiť rôzne ozdoby vlastnej výroby, vianočné svetielka, stromčeky, medovinu, čaje, proste všetko, čo k vianočnej atmosfére patrí. Stánok s krásne ozdobenými stromčekmi žiaril do ďaleka a bol jednoducho neprehliadnuteľný. Určite si zaslúži titul najžiarivejší.

Vianočná atmosféra

Návštevníci trhov si môžu pochutnať aj na sladkej medovine, ktorá k tomuto obdobiu jednoducho patrí. Predajcovia ju ponúkajú aj v rôznych príchutiach. Vianočnú atmosféru podtrhol aj program, ktorým sprevádzal Mikuláš. Betlehemci priniesli betlehemské svetlo a odzneli aj najkrajšie vianočné príbehy, ktorých autormi sú samotní Lučenčania.

Vianočnú atmosféru si návštevníci vianočných trhov v Lučenci môžu vychutnať ešte v priebehu soboty. Alebo si môžete zájsť na ďalšie vianočné podujatia, ktoré sa v našom meste chystajú.

Môže vás zaujímať:

Čaká nás výnimočný víkend: Tipy z Lučenca, pri ktorých vianočný stres vyfučí z hlavy ako nič!

Vianočná migrácia prichádza: Pozrite si VEĽKÝ PREHĽAD posilových vlakov ušitý pre Lučenčanov!

Festival, aký by ste v Lučenci možno nečakali: Účasť týchto známych osobností vás určite prekvapí

Vianočné trhy v Lučenci sú skromnejšie: V stánkoch len vianočný tovar
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM