Jakub Forgács Basketbal

Tréner basketbalistov Lučenca o novej sezóne: Na ihrisku budeme drieť za každý zápas

Fanúšikovia športu v našom meste majú dôvod na radosť. Ich obľúbenci sa po ôsmich rokoch vracajú do najvyššej basketbalovej súťaže. Aké ciele v nej má MBK Lučenec?

Ilustračný obrázok k článku Tréner basketbalistov Lučenca o novej sezóne: Na ihrisku budeme drieť za každý zápas
Zdroj: Dnes24.sk

Nový ročník Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) bude mať nakoniec až jedenásť účastníkov. Svoju účasť v sezóne 2016/2017 potvrdil aj víťaz prvoligovej súťaže MBK Lučenec. Informáciu priniesol oficiálny web SBL.

„Posledné dni boli hektické, ale nakoniec však padlo rozhodnutie o našej účasti v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige. V Lučenci sa po ôsmich rokoch vraciame do najvyššej basketbalovej súťaže. Do súťaže sme vstúpili aj preto, že v širokom regióne Novohradu nie je výraznejší šport. V podstate budeme jediní v najvyššej súťaži, čo môže byť pre nás miernou výhodou,“ citovala stránka basketliga.sk slová trénera a zároveň člena predsedníctva lučeneckého klubu Ivana Kurillu.

Lučenec vyhral jasným spôsobom predchádzajúci ročník prvej ligy, v 24 zápasoch našiel premožiteľa len v dvoch prípadoch. Ako víťaz kvalifikácie sa predstavil aj na Budiš Slovenskom pohári, kde však prehral v štvrťfinále s Prievidzou. Podľa slov Kurillu začali so skladaním tímu už po marcovom rozhodujúcom zápase prvej ligy, priestor by mala dostať budúcnosť lučeneckého basketbalu, ale v družstve nebudú chýbať ani skúsení hráči. „Mám tu tiež svoju predstavu, ktorú riešime už dlhodobo,“ dodal Kurilla.

Po ročnej prestávke sa do Eurovia SBL vracia MBK Handlová a po osemročnej odmlke je späť aj slávna lučenecká značka. „Určite to nebolo jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdalo, ale sme v SBL-ke a naši fanúšikovia, čo nás podporovali počas minulej sezóny, budú mať každý týždeň možnosť prísť do športovej haly a fandiť MBK. Hlavný cieľ je dlhodobá stabilizácia klubu a posun hráčov. Na ihrisku budeme drieť za každý zápas, aby sme v každom zápase potešili pravého lučenského fanúšika. Vybojovanie si prvého kola play off je pre nás motivačným cieľom, všetko navyše sú bonusy,“ prezradil o nováčikovských cieľoch lučenecký tréner.

Čítajte tiež:

Slovenská basketbalová liga bude mať 11 tímov. Účasť potvrdil aj MBK Lučenec

Priaznivci bicyklovania v Lučenci sa dočkali. Ako bude cyklobus jazdiť tento rok?

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM