Rôzne

Študent z Obchodnej akadémie v Lučenci patrí medzi 50 najlepších mladých osobností ekonómie

Štvrták Patrik Baláž, ktorý je študentom OA v Lučenci, sa koncom apríla zúčastnil celoslovenského kola 2. ročníka Ekonomickej olympiády na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Študent z Obchodnej akadémie v Lučenci patrí medzi 50 najlepších mladých osobností ekonómie
Zdroj: OA Lučenec

Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. A to doslova pre tých najlepších, ktorých budúcim povolaním bude zrejme práve tento odbor.

Otázky do súťaže spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS), Českej národnej banky a Inštitútu ekonomického vzdelávania (INEV).

Cieľom Ekonomickej olympiády je vyhľadávať medzi slovenskými stredoškolákmi nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im dobrý odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru.

Na rozptýlenie a spríjemnenie atmosféry bol pre súťažiacich pripravený program, ako napríklad ekonomický kvíz, panelová diskusia „Ako Slováci investujú?“ a networking.

„Nášmu študentovi Patrikovi sa podarilo prebojovať sa spomedzi 5 200 súťažiacich zo 181 stredných škôl z celej Slovenskej republiky medzi elitu 50 najlepších mladých osobností ekonómie. Ako účastník celoslovenského finále bol ocenený nielen diplomom a vecnými cenami, ale najväčšou výhrou pre neho bolo prijatie na štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave bez prijímacích skúšok,“ informovala o úspechu študenta Kvetoslava Kriváková z OA v Lučenci.

Zdroj a foto: OA Lučenec

Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM